Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Kolor cielisty dla wiosennych typów urody

Z artykułu o kolorze cielistym wiesz, że przydaje się on w przypadku bielizny, której używamy pod białe lub transparentne stroje, i która zlewając się  kolorem naszej skory staje się niewidoczna lub prawie niewidoczna. Przydaje się także jako kolor pończoch, rajstop, butów. Jak dobrać ją do koloru swojej skóry, na co zwrócić uwagę przeczytasz tutaj , a dziś poświęcę nieco uwagi temu kolorowi w odniesieniu do wiosennych typów urody.

Jasna wiosna

Jasna wiosna jak wskazuje na to jej nazwa ma jasną skórę. Jej kolor najczęściej bywa jasnoróżowy lub jasnobeżowy, ale wszystkie te kolory są w ciepłej wersji. I takich cielistych kolorów jasna wiosna powinna szukać, aby z jej skórą były kompatybilne. Jasna wiosna raczej unika opalania się, ponieważ jej skora jest bardzo wrażliwa na zmiany temperatury więc jeden kolor cielistych akcesoriów zupełnie jej wystarczy.

Czysta wiosna

Ma ciepły koloryt skory od jasnego różu i beżu poprzez ich mocniejsze odcienie, aż po ciemnobrązowy. Czysta wiosna mająca jaśniejszą skórę opala się na ciepłe kolory od brzoskwiniowego do ciepłych brązów. Jeśli chce mieć cielistą bieliznę na każdą z tych wersji warto, aby rozważyła te opcje.

Ciepła wiosna

Ma skórę często piegowatą, w kolorze dość jasnego beżu, ale nie tylko. Są ciepłe wiosny o skórze w odcieniach beżu ciemniejszego lub jasnobrązowego. Opalenizna ciepłej wiosny także jest w odcieniu ciepłych brązów wiec wybierając cieliste rzeczy niech kieruje się zasadami podobnie jak wiosna czysta.

Buty cieliste wiosennych typów urody najczęściej są w różnych odcieniach beżowego, ale w przypadku czystej i ciepłej wiosny mogą mieć również odcienie brązu do bardzo głębokich prawie czarnych. Buty cieliste dobieramy tak by zlewały się z naturalnym kolorem skory na nogach i tym samym pasowały do wszystkich lub większości stylizacji.

Jeżeli skorzystałaś/łes u mnie z analizy kolorystycznej paleta sugerowanych kolorów cielistych jest w Twoim posiadaniu. Jeśli nie miałaś/łeś analizy to serdecznie na nią zapraszam. Jest ona dostępna w wersji stacjonarnej i online.

 

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Zobacz więcej inspiracji związanych z kolorem cielistym dla poszczególnych typów urody

 

Czy wiesz, że…
… cielista bielizna to bielizna bazowa i nie powinno jej zabraknąć w bieliźniarce żadnej kobiety i mężczyzny.

źródła zdjęć:

instagram.com
racked.com
https://i.pinimg.com
cosmopolitan.com
zimbio.com
boredpanda.com
projects.latimes.com
images.search.yahoo.com
exposay.com
betterauds.com
eonline.com
imdb.com
flickr.com
stylebistro.com
vogue.co.uk
brit.co
fuckyeahdavidwenham.tumblr.com
pro.imdb.com

No Comments

Post a Comment