Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Paryski szyk

O tym, że Paryżanki uznawane są za wybitnie eleganckie kobiety, wiadomo już od dawna. Paryż to kolebka mody, kojarząca się z wielkimi projektantami takimi jak Yves Saint Laurent lub Dior i oczywiście Coco Channel, która zrewolucjonizowała modę damską, wprowadzając ideę odejmowania czyli minimalizmu w ubiorze. Miała ona również znaczący wpływ na styl zwany „paryskim szykiem”

Czym charakteryzuje się paryski szyk?

To niewymuszona elegancja, noszona także na co dzień. Znajdziemy tu elementy szafy kapsułowej, charakterystycznej w minimalizmie, w której każda rzecz w szafie pasuje do innych i można z nich tworzyć wiele zestawów. W paryskim szyku dominują bazowe kolory czyli biel, czerń, szarość i beż z dodatkiem czerwieni. Ubrania utrzymane są w klasycznych fasonach, które spotkamy zarówno w stylu klasycznym jak i w ubraniach typu basic. Wszystkie stroje paryskiego szyku cechuje wysoka jakość wykonania oraz szlachetne tkaniny.

Przeczytaj wpisy o stylach:

do lektury których serdecznie Cię zapraszam i dowiedz się o nich więcej.

Jak wygląda szafa w stylu paryski szyk?

Paryski szyk to styl kobiecy. W szafie w tym stylu znajdziesz spodnie cygaretki, płaszcze typu trencz, pudełkowe żakiety oraz proste sukienki. Nie zabraknie w niej klasycznych bluzek koszulowych i prostych spódnic. Mimo, że paryski szyk opiera się o bazowe stroje, czasem trafi się bluzeczka w paski, lub spódnica w pepitkę, czy spodnie w delikatną kratę. W paryskim szyku mile widziane są kontrastowe zestawienia kolorystyczne.

Buty używane w tym modowym stylu, to balerinki i klasyczne szpilki. Dodatki do ubiorów to delikatna biżuteria na dzień i nieco cięższa na wieczór oraz jedwabne apaszki. Całości dopełnia spokojny makijaż, z czerwonymi ustami w jego wieczornej wersji.

Jeżeli podoba Ci się ten styl i chciałabyś skomponować sobie szafę w paryskim szyku, polecam się na przegląd szafy i zakupy.

Umów się na przegląd szafy

Umów się na zakupy ze stylistką

Śledź również inspiracje ubraniowe, które znajdziesz tutaj

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że…
… paryski szyk był ulubionym stylem Audrey Hepburn? Możesz sprawdzić to oglądając jej zdjęcia.

 

No Comments

Post a Comment