Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Stylizacje biznesowe pani cegły i kolumny

Cegła i kolumna to dwie kobiece sylwetki należące do typu prostokątnych. Jednak są między nimi różnice, dlatego budując ich wizerunek należy je uwzględnić i dobierać im nieco inne fasony ubrań. Dotyczy to również sfery biznesowej.

Fasony biznesowe dla cegły

Cegła nie posiada wcięcia w talii, ma średnie ramiona i biust oraz nieco płaską pupę. Fasony jej strojów powinny zatem modelować talię, aby sylwetce dodać lekkości i kobiecości. Dlatego w jej wizerunku biznesowym bardzo dobrze sprawdzą się bluzki koszulowe taliowane oraz przez głowę noszone wpuszczone do spódnicy lub spodni. Spódnice proste za kolano lub w kliny. Znakomicie sprawdzą się  proste, lub lekko rozszerzane od kolana spodnie oraz proste lub ołówkowe sukienki. Buty na średniej grubości obcasach.

Można wzbogacić wizerunek szalikiem lub apaszką lecz nie za ciasno wiązaną na szyi oraz dyskretną biżuterią.

Fasony biznesowe dla kolumny

Kolumna to sylwetka wiotka z niewielkim biustem oraz ładnie wymodelowaną talią. Fasonami dobieranymi dla kolumny optycznie powiększamy biust i wykorzystujemy lekkość jej sylwetki oraz zgrabne nogi. Jednak wizerunek biznesowy nie powinien dążyć w tym wypadku do przesady, ponieważ przestanie być profesjonalny. Warto, aby w biznesowej szafie kolumny znalazły się bluzki taliowane koszulowe , mogą być na karczku i lekko marszczone w strefie biustu, oraz bluzki przez głowę z dekoltem woda, i okrągłym blisko szyi, a także z golfem lub stójką. Spódnice proste i ołówkowe do lub za kolano. Mogą tez być w fałdy i kliny. Spodnie proste, typu cygaretki, sprawdzą się także być rozszerzane od kolana oraz sukienki proste, ołówkowe lub z rozszerzanym dołem. Co do żakietów, to powinny mieć zaznaczoną talię. Buty Pani kolumna może nosić na każdym rodzaju obcasa.

Dodatki to delikatna biżuteria oraz apaszki i tu można pozwolić sobie na tzw. gawroszkę czyli chustkę wiązaną ciasno na szyi.

Jeżeli chcesz zbudować swój biznesowy wizerunek, zapraszam Cię do skorzystania z mojej oferty budowania wizerunku biznesowego i osobistego dostępnej w 3 pakietach.

Umów się na konsultację

Zobacz więcej inspiracji biznesowych dla cegły i kolumny

 

Czy wiesz, że…
… biznesowe buty powinny mieć zamknięte palce i piętę. Najlepsza wysokość obcasa zaś to 5-7 cm.

No Comments

Post a Comment