Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Włosy zimowych typów urody

Mamy zimę więc porozmawiajmy o zimowych typach urody, a właściwie o ich włosach. Wszystkie zimy to typy bardzo mocne i ich włosy są tego odzwierciedleniem

Jak wyglądają włosy zimowych typów urody?

Wszystkie zimowe typy urody mają włosy mocne, często falowane lub kręcone, w ciemnych, intensywnych kolorach. Czysta zima ma włosy kruczoczarne, nierzadko z granatowym poblaskiem, pięknie podkreślające jej delikatną porcelanową twarz. Chłodna zima ma włosy koloru mocnego chłodnego brązu lub czarne, a zima ciemna czarne, wręcz smoliste i najtrudniej je zafarbować.

Czy warto farbować włosy zimowych typów, a jeśli tak, to jakich kolorów do tego używać?

Włosy zimowych typów urody posiadają wiele melaniny, która odpowiada za ich kolor i zafarbowanie ich bywa trudne. Ponieważ naturalne kolory włosów zim, pięknie pasują do ich twarzy, Pani zimy często pozostają przy nim, nawet wtedy, gdy ich włosy są siwe. Jednakże jeśli Pani zima ma ochotę na zmiany, to najłatwiej je przeprowadzić u zimy chłodnej. Będą jej pasować odcienie chłodnych czerwieni i brązów, fioletów, może próbować platynowego blondu. Zima czysta dobrze będzie wyglądać w fioletach, różach, chłodnych czerwieniach, siwych blondach. Ciemna zima z farbowaniem będzie mieć największy problem, ale może pokusić się o bordowe, granatowe lub fioletowe pasemka.

Jakich kolorów farb zimy powinny unikać?

Nie polecam zimom ciepłych tonów na włosach. Wszelkie ogniste rudości nie będą z ich urodą współgrały. Mimo, że w jej paletach znajdują się platynowe blondy, stosowałabym je ostrożnie. Uroda zimowych typów urody jest tak mocna i wyrazista, że włosy blond mogą czasem bardziej zaszkodzić niż się wydaje.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kolorystyki swoich włosów, a także kolorów makijażu i garderoby noszonej bezpośrednio przy twarzy zapraszam na analizę kolorystyczną, która określi Twój typ urody oraz odpowie na te pytania.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Zobacz inspiracje dotyczące włosów zimowych typów klikając w poszczególne obrazki.

Czy wiesz, że…
…wszystkie typy zimowe pięknie siwieją i wtedy ich włosy stają się „szpakowate” przypominające sól wymieszaną  z pieprzem.

No Comments

Post a Comment