Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Żakiet basic

Żakiet w damskiej garderobie początkowo budził zdziwienie, ale wraz z upływem czasu na stałe zagościł on w wielu kobiecych szafach. Bardzo często używamy zamiennie określeń żakiet i marynarka. Marynarka damska przypomina krojem męską i zapinana jest na jeden lub dwa rzędy guzików. Żakiet damski jest wcięty w talii i podkreśla kobiece kształty. Może być zapinany na 1 lub kilka guzików albo nie posiadać zapięcia. Które z nich w takim razie są żakietami typu basic i z czym je nosić?

 Jak wygląda żakiet basic?

Żakiet typu basic to najczęściej ten o kroju marynarki, ale nie tylko. Do żakietów basic możemy zaliczyć proste w kroju żakiety bez zapięcia lub bez kołnierza i wszelkie kombinacje tych elementów czyli żakiet bez kołnierza zapinany np. na haftkę, żakiet z kołnierzem bez zapięcia. Do basiców można zaliczyć także niektóre bolerka oraz proste żakiety zapinane na zamek błyskawiczny. Kolorystyka tych żakietów jest taka jak innych basiców czyli mamy tu do czynienia z bielą, szarościami, beżami, ecru i czernią.

Jak można wykorzystać żakiety basic w stylizacjach?

Czarny żakiet

Czerń jak zawsze jest oznaką elegancji i powagi, dlatego czarny żakiet znakomicie nadaje się jako uzupełnienie wieczornych stylizacji. Można go włożyć i na spotkanie towarzyskie i na eleganckie wyjście, do sukienki o każdej długości. Czarny żakiet znakomicie wygląda również w stylizacjach ze spodniami i spódnicami w różnych kolorach. Obecnie czerń zagościła także w strojach biznesowych, jednak jak możesz przeczytać we wpisie o kolorach w biznesie jest to kolor dodatkowy i stosowany po godzinie 18.

Beżowy i szary żakiet

Podobnie jak spodnie i spódnice basic w tych kolorach, również szary i beżowy żakiet na stałe gości w wielu biznesowych szafach pięknie komponując się bielą, błękitem czy biznesowym pudrowym różem. Ale oba te żakiety świetnie uzupełnią stylizacje z kolorowymi spódnicami, spodniami oraz wzorzystymi sukienkami, tworząc lekkie zestawy nadające się prawie na każdą okazję.

Biały żakiet

Noszony w ciepłych miesiącach roku podobnie jak szary czy beżowy ładnie wygląda w letnich zestawach, ale biel nadaje im wiele elegancji. Ta sama sukienka założona np. na popołudniowe spotkanie z przyjaciółmi z szarym żakietem po zmianie na żakiet biały, może się nadawać na letni ślub. Oczywiście wszystko zależy od kroku i materiału samej sukienki oraz dodatków do niej dobranych.

Warto mieć zatem w swojej szafie biały żakiet lub bolerko.

Jeśli chcesz zbudować wizerunek biznesowy lub inny wykorzystując w nim elementy basic, zapraszam Cię do kontaktu i skorzystania z usług osobistej stylistki. Szczegóły znajdziesz w na stronie.

Umów się na konsultację

Zobacz więcej stylizacji z żakietami basic

Czy wiesz, że…
… nie tylko kobiety noszą żakiety? Męski żakiet to najbardziej wytworny strój dzienny. Więcej o nim już niedługo we wpisie o porannej elegancji.

No Comments

Post a Comment