Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Czas na kolory – fioletowy

Fiolet jest jedną z trzech barw pochodnych i powstaje z połączenia koloru niebieskiego z czerwonym. Po dodaniu bieli otrzymujemy jego jaśniejsze wersje, a dodając szarości, wersje zgaszone. Co symbolizuje i gdzie można go wykorzystać? Zobaczmy

Jakie odcienie przybiera kolor fioletowy?

Najbardziej znane odcienie fioletu to delikatna lawenda, nieco mocniejszy ametyst, kolor purpurowy, bakłażana czyli oberżyny oraz śliwkowy. Ciekawą odmianą fioletu jest kolor roku 2022 czyli Veri Peri.

Jak wykorzystać fiolet w stylizacjach?

Fiolet ładnie komponuje się z bielą czernią i szarościami, kolorem różowym. Ciekawe są jego połączenia z niebieskim i czerwonym. Ciemny fiolet jest kolorem dość poważnym i np. w Tajlandii jest podstawowym kolorem żałoby. Jest również używany w biznesie, ale jego użycie zależy od kilku czynników. Fiolet sprawdza się zarówno w damskiej i męskiej garderobie. Jest kolorem bardzo eleganckim więc można go używać w wizerunku wizytowym i wieczorowym.

Jak dopasować fiolet do typu urody?

Fiolet to kolor raczej chłodny niż ciepły ale ma swoją ocieploną przygaszoną stronę, Jasne fiolety takie jak liliowy, lawendowy pięknie wyglądają na większości typów urody, ale już te ciemne, niosące ładunek mocy lepiej przy twarzy sprawdzą się u mocniejszych typów kolorystycznych. Generalnie fiolet nie jest łatwym kolorem, ponieważ może potęgować zasinienia na twarzy, więc wkładając go, warto wziąć to pod uwagę.

Zapraszam Cię do lektury wpisów na temat typów urody oraz na analizę kolorystyczną, po której otrzymasz paletę barw dopasowaną do Twojego typu urody.

  Zamow analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Zobacz też jak fiolet łączy się z innymi barwami w stylizacjach oraz jakie odcienie pasują do poszczególnych typów urody

 

Jeśli masz kłopot z łączeniem barw w swoich stylizacjach wpadnij na warsztat, gdzie nauczysz się tej sztuki w praktyce.

Dowiedz się więcej o warsztacie „Łączymy kolory i wzory w stylizacjach”

lub kup bilet lub Voucher klikając w grafikę poniżej

Możesz także poradzić się mnie w tym temacie podczas przeglądu Twojej szafy. A jeśli mieszkasz za daleko napisz do mnie – chętnie pomogę Ci stworzyć outfity w ramach przeglądu szafy w wersji online.

Umów się na stacjonarny przegląd szafy

Umów się na przegląd szafy online

 

Czy wiesz, że…
… purpura to inaczej  kolor amarantowy lub biskupi i jest uważany za symbol luksusu oraz najdroższy kolor świata? Dlaczego? Wyjaśniam we wpisie o kolorach biznesowych.

No Comments

Post a Comment