Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Czas na kolory – fioletowy

Fiolet jest jedną z trzech barw pochodnych i powstaje z połączenia koloru niebieskiego z czerwonym. Po dodaniu bieli otrzymujemy jego jaśniejsze wersje, a dodając szarości, wersje zgaszone. Co symbolizuje i gdzie można go wykorzystać? Zobaczmy

Jakie odcienie przybiera kolor fioletowy?

Najbardziej znane odcienie fioletu to delikatna lawenda, nieco mocniejszy ametyst, kolor purpurowy, bakłażana czyli oberżyny oraz śliwkowy. Ciekawą odmianą fioletu jest kolor roku 2022 czyli Veri Peri.

Jak wykorzystać fiolet w stylizacjach?

Fiolet ładnie komponuje się z bielą czernią i szarościami, kolorem różowym. Ciekawe są jego połączenia z niebieskim i czerwonym. Ciemny fiolet jest kolorem dość poważnym i np. w Tajlandii jest podstawowym kolorem żałoby. Jest również używany w biznesie, ale jego użycie zależy od kilku czynników. Fiolet sprawdza się zarówno w damskiej i męskiej garderobie. Jest kolorem bardzo eleganckim więc można go używać w wizerunku wizytowym i wieczorowym.

Jak dopasować fiolet do typu urody?

Fiolet to kolor raczej chłodny niż ciepły ale ma swoją ocieploną przygaszoną stronę, Jasne fiolety takie jak liliowy, lawendowy pięknie wyglądają na większości typów urody, ale już te ciemne, niosące ładunek mocy lepiej przy twarzy sprawdzą się u mocniejszych typów kolorystycznych. Generalnie fiolet nie jest łatwym kolorem, ponieważ może potęgować zasinienia na twarzy, więc wkładając go, warto wziąć to pod uwagę.

Zobacz jakie jeszcze stylizacyjne możliwości daje różowy kolor i sprawdź jak możesz go wykorzystać w swojej szafie

 

 

 

 

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się które kolory i odcienie są dla Ciebie twarzowe wpadnij na analizę kolorystyczną. Szczegóły znajdziesz w zakładce na stronie

Zapraszam także na praktyczny warsztat, gdzie nauczysz się jak łączyć kolory i wzory

Dowiedz się więcej o warsztacie „Żyj kolorowo”

lub zapisz się klikając w grafikę poniżej

 

Czy wiesz, że…
… purpura to inaczej  kolor amarantowy lub biskupi i jest uważany za symbol luksusu oraz najdroższy kolor świata? Dlaczego? Wyjaśniam we wpisie o kolorach biznesowych.

No Comments

Post a Comment