Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Kolor roku 2022 według Pantone

Na początku grudnia każdego Pantone Color Institute ogłasza „Color of the Year” czyli Kolor Roku, który nastąpi. Jak mówi Laurie Pressman wiceprezes Pantone Color Institute: „Kolor Roku Pantone odzwierciedla to, co dzieje się w naszej globalnej kulturze, wyrażając to, na co ludzie, szukając tego koloru, mogą mieć nadzieję odpowiedzieć”. Rok 2022 został przez Pantone rokiem Koloru Very Peri, który wg wyżej wymienionej  poprzez cytuję: „Stworzenie nowego koloru po raz pierwszy w historii naszego edukacyjnego programu kolorystycznego Pantone Color of the Year odzwierciedla globalną innowacyjność i transformację. Ponieważ społeczeństwo nadal uznaje kolor za kluczową formę komunikacji oraz sposób wyrażania i wpływania na idee i emocje oraz angażowania się i łączenia, złożoność tego nowego czerwonego fioletu nasyconego niebieskim odcieniem podkreśla ogromne możliwości, które przed nami stoją”.

Tyle od Pantone. A w dzisiejszym wpisie przyjrzymy się temu kolorowi uważniej  pod kątem tworzenia stylizacji. Na początek pytanie:

Co to jest za kolor?

Patrząc na ten kolor można odnieść wrażenie, że jest on niespecjalnie ciekawy i nie bardzo wiadomo do czego pasuje. Moje pierwsze skojarzenie to nazwa „skarpetkowy niebieski”.

W przyrodzie „Very Peri” to kolor barwinka ( ang Periwinkle), ale śledząc trendy związane z tą barwą natrafiłam na lawendę, irysy hortensje i bez. Całkiem nieźle również wpisują się w te inspiracje odcienie ametystu. Wszystko poprzez zmieszanie niebieskiego, czerwieni i fioletu.

W takim razie pojawia się następne pytanie:

Dla kogo ten kolor jest twarzowy?

Very Peri jest kolorem zgaszonym i pewnie dlatego nie wszystkim wpada w oko. Jest również barwą chłodną, więc na pewno znajdzie on swoje miejsce w palecie zgaszonego lata, w której dominują barwy chłodne i zgaszone i może używać tego koloru do woli i wedle uznania.

Jako barwa zgaszona Very Peri także nie najgorzej wpisze się w paletę zgaszonej jesieni, ale ponieważ jest kolorem chłodnym, nie każdej zgaszonej jesieni będzie w niej do twarzy. Można temu zaradzić noszą w tym kolorze dolne części garderoby lub przełamując pasująca i twarzową barwą.

Jako kolor chłodny znakomicie wpisze się w palety zarówno chłodnego lata i chłodnej zimy, które podobnie jak lato zgaszone mogą sobie z tym kolorem pofolgować.

Również jasne lato będzie w nim wyglądać twarzowo. Szczególnie jeśli doda do stylizacji wesołe jasne pastele.

Z pozostałych chłodnych typów twarz czystej zimy lepiej będzie wyglądać w kombinacji Veri Peri z kontrastowym mocnym kolorem,

a ciemna zima z kolorem głębokim, choć jak wiesz jeśli uważnie czytasz wpisy o typach urody ciemnej zimie jest do twarzy we wszystkim.

A co innymi typami ciepłymi?

Jako kolor zbliżony do jeansowego tak naprawdę zgra się z każdą paletą. I tak jasna  i ciepła wiosna znakomicie wykorzysta go jako spodnie lub spódnicę, choć ta zgaszona barwa również przy twarzy nie będzie dla nich zła.

czysta wiosna podobnie jak czysta zima z kontrastową częścią garderoby,

ciepła i ciemna jesień zaś w zestawieniu z mocnymi ciepłymi barwami przy twarzy.

A z jakimi kolorami łączyć Very Peri?

Znakomicie sprawdzą się barwy neutralne czyli biel, szarości i czerń. Inne pasujące barwy to wszystkie odcienie niebieskiego, gama fioletów, róże oraz czerwienie. Poniżej przedstawiam nieco propozycji. Ale tak naprawdę to z czym połączycie Very Peri zależy wyłącznie od waszych chęci i upodobań.

Życzę dobrej zabawy z Very Peri w 2022 roku i w następnych latach

Zapraszam także na praktyczny warsztat, gdzie nauczysz się jak łączyć kolory i wzory

Dowiedz się więcej 

lub zapisz się klikając w grafikę poniżej

 

Czy wiesz, że…
…tak naprawdę Very Peri poprzez podobieństwo do jeansu staje się kolorem uniwersalnym. A jako barwa niebieska znakomicie wpisuje się w dress code biznesowy .

A po więcej inspiracji dotyczących koloru roku 2022 zapraszam tu 👇

 

 

 

 

No Comments

Post a Comment