Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Czysta Wiosna (Clear Spring) – analiza kolorystyczna

Na pewno lubisz patrzeć na zdjęcia przedstawiające morze holenderskich tulipanów, albo kwietniowo-majowe ogrody i łąki, gdzie rozkwitające kwiaty tworzą feerię barw, które są mocne i kontrastowe. Taka właśnie w swej urodzie jest czysta wiosna. To najbardziej wyrazisty typ wiosenny. Zobaczmy zatem jak wygląda.

Jak wygląda czysta wiosna?

kolory czystej wiosny clear spring

Włosy czystej wiosny

Czysta wiosna ma włosy w kolorach miodu oraz od jasnego do średniego brązu. Może być także wyrazistą ciepłą lub złotą blondynką w typie słowiańskim. Czasem w jej włosach można zauważyć złote refleksy. Włosy czystej wiosny są grubsze niż u wiosny jasnej i nie puszą się. Siwieją na żółtawo.

Oczy czystej wiosny

Charakterystyczne w oczach czystej wiosny są kontrasty. Jej białka oczu są bardzo białe, a tęczówki są czyste, klarowne, o zdecydowanych kolorach. Bywają niebieskie, zielone, bursztynowe, czasem mieszane, ale zawsze przykuwają wzrok. Oprawa oczu (czyli rzęsy i brwi), która ma kolor włosów jest delikatna, ale widoczna.

Skóra czystej wiosny

Mimo, że skóra czystej wiosny jest delikatna, to jest ona mało problemowa. Kolory skóry czystej wiosny są bardzo ciepłe; mają barwy od jasnobeżowej, poprzez brzoskwiniową, aż do ciepłego brązu. Czysta wiosna może się opalać – gdy to robi, jej skóra staje się oliwkowa lub brązowo-brzoskwiniowa.

Jakimi kolorami zatem czysta wiosna powinna otaczać swoją twarz?

Szafa z górnymi częściami garderoby czystej wiosny powinna wyglądać właśnie jak wiosenna łąka. W palecie czystej wiosny powinny znajdować się kolory ciepłe, ale czyste i zdecydowane. Czerwień, słoneczny żółty, turkusy, mocna trawiasta zieleń, ciepły róż i niebieski. Ponieważ czysta wiosna to barwy zdecydowane, dobrze jej będzie w czystej bieli i szarości.

jakie kolory pasują do czystej wiosny

Jakich kolorów czysta wiosna powinna unikać?

Niedobre dla czystej wiosny są kolory rozmyte i zgaszone. Sprawią one, że twarz czystej wiosny też taka się stanie. Kolor czarny może być używany, ale ostrożnie. Wszystko zależy, czy nasza czysta wiosna jest z tych delikatniejszych czy ciemniejszych typów.

Czysta wiosna jest bardzo złożonym typem urody, co widać na zdjęciach znanych osób o tym typie urody (Vanessa Wiliams, Milla Jovovich, Laci J Mailey, Chris Hemsworth, Jesse Williams, Patrick J. Adams).

znane osoby w typie czystej wiosny

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakim jesteś typem (może akurat czystą wiosną) zapraszam na analizę kolorystyczną, także w wersji on-line.

Czy wiesz, że?…
…włosy wszystkich ciepłych typów urody w słońcu otacza aureola odbitego światła? Po tym też można rozpoznać, czy jesteś typem ciepłym, czy nie.

Do zobaczenia!

Źródła zdjęć:

1 Comment

  • Małgosia

    20 maja 2021 21:18
    Odpowiedz

    Dziękuję bardzo za profesjonalne doradztwo stylistyczne. Polecam 🙂

Post a Comment