Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Czas na kolory – żółty

Żółty jest jednym z trzech kolorów podstawowych na kole barw i mimo, że kojarzy się z ciepłem i latem posiada także chłodne oblicze i ciekawie wygląda w zestawieniach z innymi barwami.

Jakie odcienie żółtego są najbardziej popularne?

Słoneczna lub inaczej kanarkowa żółć to barwa ciepła, ale już kolor cytrynowy to jego zimna strona. Żółty kolor to także nieco zbliżony do beżu słomkowy oraz ciepła wanilia. Także jasna odmiana koloru bursztynowego zaliczana jest do barw żółtych.

Jak wykorzystać kolor żółty w stylizacji?

Można go łączyć z wieloma kolorami w tym z bielą, czernią i szarością, aczkolwiek najmniej ciekawie wyglądają jego połączenia z tą ostatnią. Pięknie komponuje się z czerwienią, zielenią, brązem. W 2022 kolor żółty noszony był często z niebieskim w ramach wspierania Ukrainy. Żółty pięknie wygląda zarówno w letnich strojach, jak również przynosi ciepło zimą w formie wesołych swetrów, czapek czy szali. Zawsze warto pokusić się o żółte stroje, które nieodmiennie będą dodawać wakacyjnej energii, bez względu na porę roku.

Jak dopasować kolor żółty do typu urody?

Ponieważ najczęściej używamy jego ciepłych odmian, najbardziej kojarzy się nam z takimi typami urody i rzeczywiście gości w paletach zarówno wiosennych, jak i jesiennych typów urody. Jednakże jego cytrynową, chłodną odmianę, mogą wykorzystać także chłodne typy urody.

Zobacz jakie jeszcze stylizacyjne możliwości daje żółty kolor i sprawdź jak możesz go wykorzystać w swojej szafie

Jeżeli chcesz dowiedzieć się które kolory i odcienie są dla Ciebie twarzowe wpadnij na analizę kolorystyczną. Szczegóły znajdziesz w zakładce na stronie

Zapraszam także na praktyczny warsztat, gdzie nauczysz się jak łączyć kolory i wzory

Dowiedz się więcej o warsztacie „Żyj kolorowo”

lub zapisz się klikając w grafikę poniżej

 

Czy wiesz, że…
… jeżeli jakaś barwa jest dla Ciebie nietwarzowa, to nie musisz z niej rezygnować. Odsuń ją od twarzy i problem z głowy.

 

 

No Comments

Post a Comment