Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Czas na kolory – żółty

Żółty jest jednym z trzech kolorów podstawowych na kole barw i mimo, że kojarzy się z ciepłem i latem posiada także chłodne oblicze i ciekawie wygląda w zestawieniach z innymi barwami.

Jakie odcienie koloru żółtego są najbardziej popularne?

Słoneczna lub inaczej kanarkowa żółć to barwa ciepła, ale już kolor cytrynowy to jego zimna strona. Żółty kolor to także nieco zbliżony do beżu słomkowy oraz ciepła wanilia. Także jasna odmiana koloru bursztynowego zaliczana jest do barw żółtych.

Jak wykorzystać kolor żółty w stylizacji?

Można go łączyć z wieloma kolorami w tym z bielą, czernią i szarością, aczkolwiek najmniej ciekawie wyglądają jego połączenia z tą ostatnią. Pięknie komponuje się z czerwienią, zielenią, brązem. W 2022 kolor żółty noszony był często z niebieskim w ramach wspierania Ukrainy. Żółty pięknie wygląda zarówno w letnich strojach, jak również przynosi ciepło zimą w formie wesołych swetrów, czapek czy szali. Zawsze warto pokusić się o żółte stroje, które nieodmiennie będą dodawać wakacyjnej energii, bez względu na porę roku.

Jak dopasować kolor żółty do typu urody?

Ponieważ najczęściej używamy jego ciepłych odmian, najbardziej kojarzy się nam z takimi typami urody i rzeczywiście gości w paletach zarówno wiosennych, jak i jesiennych typów urody. Jednakże jego cytrynową, chłodną odmianę, mogą wykorzystać także chłodne typy urody.

Zapraszam Cię do lektury wpisów na temat typów urody oraz na analizę kolorystyczną, po której otrzymasz paletę barw dopasowaną do Twojego typu urody.

  Zamow analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Zobacz też jak czarny łączy się z innymi barwami w stylizacjach

 

Jeśli masz kłopot z łączeniem barw w swoich stylizacjach wpadnij na warsztat , gdzie nauczysz się tej sztuki w praktyce.

Dowiedz się więcej o warsztacie „Łączymy kolory i wzory w stylizacjach”

lub kup bilet lub Voucher klikając w grafikę poniżej

Możesz także poradzić się mnie w tym temacie podczas przeglądu Twojej szafy. A jeśli mieszkasz za daleko napisz do mnie – chętnie pomogę Ci stworzyć outfity w ramach przeglądu szafy w wersji online.

Umów się na stacjonarny przegląd szafy

Umów się na przegląd szafy online

 

Czy wiesz, że…
… jeżeli jakaś barwa jest dla Ciebie nietwarzowa, to nie musisz z niej rezygnować. Odsuń ją od twarzy i problem z głowy.

 

 

No Comments

Post a Comment