Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Wizytowy Dress code

Wizytowy znaczy odświętny, elegancki. Strój wizytowy wkładamy na wszelkie wydarzenia, które wymagają takiej oprawy, ale nie tylko. Jakich zatem zasad należy przestrzegać w dress code  w wersji wizytowej?

Formal Dress code

Czyli tzw. „Strój formalny”. Zaliczamy do niego strój wizytowy, który u Pań stanowi elegancka sukienka, garsonka lub spodnium, a także zestawienia bluzek ze spodniami lub spódnicami. W wizytowym dress code Panie stosują oczywiście dodatki biżuteryjne oraz eleganckie buty i torebki.

Panowie w formalnym dress code zobowiązani są włożyć garnitur. Jego kolory w zależności od pory dnia i roku mogą być tak jasne jak i ciemne, ale do niego oprócz koszuli obowiązkowo wkłada się krawat. Jako inne dodatki mogą również stosować muszki, poszetki, spinki do mankietów. Nie może zabraknąć paska w spodniach oraz eleganckich butów garniturowych. Formal dress code może czerpać ze stylu Klasycznego, Minimalistycznego, Paryskiego szyku u Pań.

W takim stroju możemy iść na każdą uroczystość czy to rodzinną czy służbową, która nie wymaga stroju typowo biznesowego.

Business Formal dress code

To po prostu strój biznesowy w tej najbardziej zasadniczej odsłonie. Obowiązują tu odpowiednie kolory czyli podstawą stroju jest biel, odcienie szarości i niebieskiego oraz biznesowe fasony tak dla Pań i Panów.

Panie wkładają kostiumy, spodniumy, garsonki i sukienki, ale w zasadzie powinny być one jednokolorowe. Bluzki biznesowe to oczywiście te koszulowe lub topy satynowe czy jedwabne. Buty wyłącznie zamknięte na obcasie nie wyższym niż 7 cm. Panowie wkładają również garnitury z koszulami oraz stonowanymi krawatami i wizytowymi butami. Czerń w biznesie nosimy po godzinie 18. Całości wizerunku biznesowego dopełnia teczka lub u Pań torebka najlepiej formatu, który pomieści dokument.

Business Formal Dress code jest tożsamy ze stylem biznesowym. Więcej o wizerunku biznesowym możesz przeczytać w artykułach w tej kategorii, dostępnych tutaj.

Zapraszam Cię na konsultacje w ramach budowania wizerunku biznesowego i osobistego, w ramach których mogę pomóc stworzyć Twój wizerunek od podstaw albo go zmodyfikować lub uzupełnić tak, aby spełniał Twoje potrzeby. Swoje usługi polecam zarówno Paniom jak i Panom

Zapytaj o konsultację

Zobacz inspiracje dotyczące stroju formalnego oraz biznesowego

 

Czy wiesz, że…
… oba rodzaje Dress code, które opisałam, mają wiele wspólnych cech, więc warto tak kupować rzeczy, aby móc je wykorzystać i w pracy i na inne wizytowe potrzeby. 

No Comments

Post a Comment