Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Black tie dress code

Może się zdarzyć, że otrzymacie zaproszenie na wydarzenie, w którym zawarta będzie uwaga, że w stroju obowiązuje „Black tie” dress code. Co to oznacza, jak można zbudować stylizację dla Pani i Pana oraz czy można ją jakoś zmodyfikować opowiem w tym wpisie.

Black tie dress code – jakiego rodzaju jest to ubiór?

Jest to strój wieczorowy, w którym można pójść na bal, eleganckie rodzinne uroczystości, gale, rauty, do teatru czy opery.

Black tie dress code – co to znaczy i jak wyglądają stylizacje?

Nazwa „black tie” pochodzi od czarnego krawata lub muszki, będących integralną częścią męskiej stylizacji w tym dress code. Obowiązuje po godzinie 18:00.

Męski strój to czarny garnitur lub smoking z białą koszulą z zakrytą plisą guzikową, z mankietami zapinanymi na spinki. Do garnituru można włożyć czarny krawat lub muszkę, smoking natomiast wymaga muszki, jako uzupełnienia stroju. Zarówno do garnituru jak i smokingu można użyć poszetki, jednakże może być to wyłącznie poszetka biała, złożona prosto i włożona do kieszonki (brutaszy) tak, aby wystawała 1,5 cm na całej szerokości.

Pani w ramach black tie wkłada suknię długą, która może mieć przeróżne fasony od zupełnie prostego poprzez tzw. „syrenę” po balowe wersje. Kolorystyka sukni najczęściej jest ciemna, ale nie jest to regułą, jednakże powinna być to stylizacja bardzo elegancka, którą uzupełniają odpowiednie buty i torebka oraz biżuteria.

Czy Black tie dress code można zmodyfikować?

Jeżeli organizator imprezy nie zastrzega sobie sztywnej formy Black tie można poddać pewnym zmianom, które wprowadzą do stylizacji inne kolory oraz faktury materiałów, ale zawsze powinien być zachowany w tym dobry smak i styl. Taki rodzaj wieczorowego dress code nosi nazwę Black tie optional lub black tie creative.

Black tie optional najczęściej wprowadza do męskiej stylizacji dodatkowy kolor i zmienia się np. muszka oraz pas smokingowy, jednak pozostaje biała koszula oraz czarny smoking lub garnitur.  Black tie creative to już dużo swobodniejsze zmiany zarówno kolorów marynarek, kamizelek oraz dodatków do stroju. Do obu tych modyfikacji Panie mogą zastąpić długą suknię sukienką koktailową, kobinezonem lub innym wariantem stroju. Jednak pamiętać należy, że nadal jest to forma stroju bardzo eleganckiego lub wieczorowego.

Jeżeli planujesz wyjście na jakąś uroczystość lub imprezę i potrzebujesz pomocy w bardzo chętnie pomogę Ci stworzyć stylizację. Swoje usługi świadczę Paniom i Panom. Szczegóły znajdziesz na stronie w zakładce osobista stylistka oraz stylizacje ślubne i weselne. Paniom polecam także swoje usługi brafitterskie oraz taping biustu. Zachwyć swoją kreacją.

Umów się na konsultację

Zobacz więcej inspiracji na stronach poniżej klikając w obrazki

Czy wiesz, że…
mimo, że black tie jest dres codem wieczorowym, można go zastosować u Pana Młodego. Goście weselni ubrani w smokingi także nie popełnią wtedy faux-pas.

 

 

 

 

No Comments

Post a Comment