Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Ciemna jesień wieczorowo

Mamy listopad, a więc w kalendarzu typów urody czas ciemnej jesieni. Jak może pamiętasz z innych wpisów o niej to typ urody o oliwkowej skórze, ciemnych włosach i oczach. Ciemna jesień to najmocniejszy i najbardziej wyrazisty z ciepłych typów urody. Spójrzmy zatem jakie propozycje niesie dla niej wizerunek wieczorowy.

Biżuteria ciemnej jesieni

Jak wszystkie ciepłe typy urody, ciemna jesień najlepiej wygląda w złocie i w jej wypadku ciemne tzw. „stare” złoto będzie znakomitym wyborem. Może także oczywiście używać złota w jaśniejszych odcieniach lub złota różowego. Kamienie ciemnej jesieni to bursztyny, rubiny, ciemny koral, akwamaryn lub jaspis. Pasują do niej także czarne onyksy lub granaty i oczywiście szmaragdy. Biżuteria ciemnej jesieni może być cięższa i z większymi kamieniami niż np. ciepłej wiosny.

Strój wieczorowy ciemnej jesieni

Pani ciemna jesień w stroju wieczorowym może używać głębokich i ciemnych barw, które ładnie będą harmonizować z jej intensywną urodą. Sprawdzi się głęboka zieleń, brąz, bordowy, a także oczywiście czarny. Jednakże ciemna jesień zrobi furorę w czerwonej sukni, której intensywny kolor pięknie zgra się z jej oliwkową cerą. Ciemna jesień nie musi oczywiście stronić od jaśniejszych barw np. na letnie okazje, ponieważ będą one pasować do niej przez kontrast z urodą, natomiast warto do jaśniejszej sukni dodać wtedy wyrazistą biżuterię.

Pan ciemna jesień znakomicie zaprezentuje się w wersji czarno-białej czyli np. smokingu, fraku lub takowym garniturze. Znakomicie będzie wyglądać także w garniturze koloru oberżyny, głębokiej zieleni, i intensywnego granatu. Marynarka na letnia okazję może mieć beżowe lub złotawe tony. Do tego krawaty, muszki, poszetki w kolorach czerwieni, bordo, zieleni, dobrane tak, aby wizerunek tworzył harmonijną całość. Do tego w wizerunku typowo wieczorowym biała koszula. W swobodniejszej wersji może być to koszula czerwona, czarna lub ciemnobrązowa, które to kolory dobrze wpisują się w elegancka wersję ubioru.

Jeżeli potrzebujesz porady i pomocy w skompletowaniu wieczorowego jaki innego stroju zapraszam na konsultację  z analizą kolorystyczną oraz sylwetki, a także na zakupy w wersji stacjonarnej lub online. Usługi dostępne są zarówno dla Pań jak i PanówPaniom polecam także swoje usługi brafitterskie oraz taping biustu. Zachwyć swoją kreacją.

Umów się na konsultację

Zobacz więcej wieczorowych inspiracji dla ciemnej jesieni

Czy wiesz, że…
… ciężkość biżuterii dobieramy nie tylko do typu urody, ale także do typu sylwetki. Im jest ona delikatniejsza, tym biżuteria powinna być lżejsza i odwrotnie.

No Comments

Post a Comment