Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Buty basic

Stylizacja bez butów jest niepełna, a co więcej buty stanowią bardzo ważny jej element nierzadko decydujący o tym czy stylizacja będzie casualowa, biznesowa, letnia itp. Tak samo jak inne elementy stroju buty występują w basicowych wersjach tak u Pań jak i u Panów.

Jak wyglądają buty basic?

 Są to buty jednokolorowe, bez ozdób, wykonane z gładkiego materiału. Basicowe buty mogą być skórzane, zamszowe jak również z tkaniny. Buty basic dobieramy na każdą porę roku tak, aby pasowały do aktualnie potrzebnej stylizacji. Posiadanie takich butów rozwiązuje wiele problemów tak w dobieraniu ich do stylizacji, jak i finansowych, ponieważ jak wiadomo dobre buty do tanich nie należą, jednakże warto w nie inwestować ze względu na wygodę oraz zdrowie chociażby kręgosłupa.

 Damskie buty basic

 Wśród fasonów damskich butów bazowych prym wiodą czółenka. Gładkie, na obcasach wyższych i średnich, szpilkach czy słupkach lub niższych, klockowych lub tzw. „kaczuszkach” lub całkiem płaskich, pasują do większości stylizacji. W lecie warto mieć w swojej szafie proste sandały, a jesienią i w zimie gładkie sztyblety, botki lub kozaki. Kolory damskich butów basic to czerń, beż, szarość i biel. Ta ostatnia dotyczy raczej letnich stylizacji.

Męskie buty basic

Wśród męskich bazowych butów przeważają czarne oraz brązowe lub beżowe. Niestety szare buty dostępne są na rynku w małej ilości propozycji, natomiast białe to w wizerunku męskim raczej buty sportowe, które tym samym nie nadają się jako baza dla stóp. Fasony męskich butów basic to gładkie buty wiązane lub wsuwane. Do basiców można także zaliczymy buty typu „monk”, gdyż pasują one zarówno do garnituru jak i do casualowych stylizacji. Podobnie jak u Pań, w męskiej szafie nie powinno braknąc bazowych sandałów oraz zimowych botków lub sztybletów.

Jeżeli chcesz zasięgnąć porady odnośnie stylizacji okazyjnych, biznesowych lub codziennych, skontaktuj się ze mną, a chętnie pomogę. W ramach usługi polecam analizę kolorystyczną, sylwetki oraz przegląd szafy i zakupy. Wszystko możesz zrealizować w wersji stacjonarnej lub online. Usługi świadczę Paniom i Panom.

Umów się na konsultację

Zobacz inspiracje z butami basic

Czy wiesz, że…
… bazowe buty damskie to także buty cieliste? Jak dobrać je dla siebie dowiesz się już niebawem.

No Comments

Post a Comment