Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Stylizacje biznesowe Pani kręgla i dzwonka

Kręgiel i dzwonek to dwie kobiece sylwetki, które podobnie jak gruszka należą do typu rozbudowanych dołem czyli w biodrach i udach. Mimo, że znajdują się w tej samej grupie sylwetek, są między nimi istotne różnice i ich szafy wyglądają przez to inaczej. Dotyczy to również strojów biznesowych.

Fasony biznesowe dla kręgla

Kręgiel jest bardzo zgrabną sylwetką, posiadającą jedynie niewielką dysproporcję między obwodem biustu, a bioder. Jest to sylwetka szczupła i nie jest trudno skompletować dla niej strój. W wizerunku biznesowym dla kręgla mogą znaleźć się:

 • Spódnice proste, ołówkowe, z klinów rozszerzające się od bioder o długości w okolicy kolana.
 • Spodnie o prostej nogawce, typu bootcut, oraz inne z szerszymi nogawkami.
 • Bluzki koszulowe proste lub z marszczeniem czy kieszeniami w strefie biustu, noszone do środka spódnicy lub spodni. Topy z krótkim rękawem lub bez rękawów noszone z żakietem lub sweterkiem.
 • Żakiety taliowane z pionowymi cięciami z szerszymi klapami.
 • Sukienki proste lub ołówkowe z pionowymi cięciami lub z elastycznych tkanin.
 • Buty najlepiej na średnich obcasach, słupkowych, klockowych. Szpilki jak najbardziej także nadają się do uzupełnienia wizerunku

Stylizacje wzbogacamy szalikami, apaszkami, lekką biżuterią oraz torebkami, które sprawią, że wizerunek jest kompletny i ciekawy.

Fasony biznesowe dla dzwonka

Dzwonek to sylwetka o widocznej różnicy między wymiarami biustu i bioder. Dlatego w każdym wizerunku, także biznesowym stawiamy na stroje mogące tę różnicę zniwelować. U dzwonka sprawdzą się:

 • Spódnice proste, (nie ołówkowe), z matowych materiałów o długości około 10 cm za kolano
 • Spodnie o prostej nogawce, opierające się o buty, które mają za zadanie wysmuklić sylwetkę
 • Bluzki koszulowe o fasonie dzwoneczka, kończące się w połowie bioder, topy z golfem, stójką, okrągłym dekoltem blisko szyi (jeśli szyja nie jest zbyt krótka), co optycznie powiększy biust.
 • Żakiety taliowane z pionowymi cięciami najlepiej z matowych sztywniejszych tkanin, z szerszymi klapami, kończące się w połowie bioder lub tuż za nimi.
 • Sukienki proste z pionowymi cięciami (mogą mieć ciemniejsze boczne kliny)
 • Buty na średnich obcasach, słupkowych i klockowych lub grubszej szpilce.

Dodatki do stylizacji to podobnie jak u kręgla kolorowe apaszki i chustki, nieco cięższa bizuteria w okolicy biustu (jednakże dopasowana do biznesowego dress code) oraz torebki noszone raczej pod pachą niż w okolicy bioder.

Jeżeli chcesz zbudować swój biznesowy wizerunek, zapraszam Cię do skorzystania z mojej oferty budowania wizerunku biznesowego i osobistego dostępnej w 3 pakietach.

Umów się na konsultację

Zobacz więcej inspiracji biznesowych dla Pani kręgla i dzwonka

 

 

Czy wiesz, że…
najlepsza biznesowa torebka damska to taka, w której zmieści się format a4. Pozwoli to na przenoszenie dokumentów bez dodatkowych toreb lub siatek. Funkcję taką świetnie również spełni torba na laptopa, która w wersji damskiej może połączyć obie funkcje.

No Comments

Post a Comment