Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Makijaż jasnej wiosny

Jak wiesz z wpisu o jasnej wiośnie – jest to najdelikatniejszy typ urody. Jej cechy charakterystyczne to jasne oczy w ciepłych barwach błękitu, zieleni i topazu. Ma ona również bardzo delikatną, często niewidoczną oprawę oczu . Jej skóra jest wrażliwa, bywa, że naczyniowa i jest nieodporna na czynniki zewnętrzne. W dzisiejszym wpisie wraz z wizażystką Magdą Stanulą przybliżymy nieco temat makijażu i pielęgnacji skóry jasnej wiosny.

Jakie są twarzowe kolory makijażu jasnej wiosny?

W palecie cieni do oczu jasnej wiosny powinny znaleźć się te w kolorach delikatnych pasteli. Wśród nich w zależności od koloru oczu jasnej wiosny można wybierać wśród  odcieni błękitu, jasnej zieleni, ciepłego fiołka i delikatnych beży i brązów. Z każdego z tych kolorów można użyć nieco ciemniejszego odcienia, co sprawi, że makijaż będzie bardziej wyrazisty, ale trzeba to zrobić ostrożnie, aby makijaż zdobił, a nie dominował nad twarzą. Te ciemniejsze kolory mogą posłużyć do wykonania kresek na powiekach, co nada głębi spojrzeniu. Rzęsy i brwi jasna wiosna powinna przyciemniać najwyżej na odcienie brązu, aby tak jak i cienie na powiekach współgrały z kolorytem twarzy. Co do pudrów – wybieramy te w ciepłych odcieniach w kolorystyce zbliżone do twarzy lub najwyżej o ton ciemniejsze. Róż i szminki w ciepłych odcieniach koralowych, łososiowych, beżowych. Na wieczór można się pokusić o cienie perłowe w podobnej kolorystyce jak dzienne oraz mocniejszą koralowo – czerwoną szminkę.

Jakich kolorów jasna wiosna powinna unikać w makijażu?

Niedobre będą dla niej barwy ostre i ciemne, które sprawią, że jej delikatna twarz zginie lub wyda się przerysowana.

Przedstawiam Ci kilka propozycji zestawów kolorystycznych twarzowych dla jasnej wiosny.

Więcej kolorowych inspiracji makijażowych i nie tylko dla jasnej wiosny znajdziesz tu 👇

Zapraszam Cię także na analizę kolorystyczną, aby dobrać Ci twarzowe kolory, których paletę wykorzystasz zarówno w makijażu jak i zakupach strojów noszonych przy twarzy.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Jak i jakimi typami kosmetyków jasna wiosna powinna pielęgnować swoją twarz?

Ponieważ jej skóra jest wrażliwa, a nierzadko i naczyniowa jasna wiosna powinna używać bardzo delikatnych kremów o lekkiej konsystencji lub kremo-żelów. Bardzo ważne jest aby dobrze nawilżały one skórę. Również podkład pod makijaż powinien nawilżać.  Jeśli chodzi o kosmetyki do makijażu, to świetnie sprawdzą się mineralne tak cienie jak i pudry. Warto też, aby kosmetyki do twarzy posiadały faktor SPF, który ochroni wrażliwą skórę przed słońcem. Jeśli chodzi o skórę naczyniową kremy, żele i podkłady powinny zawierać zielony pigment, który optycznie redukuje zaczerwienienia. Warto mieć także w kosmetyczce zielony korektor. Demakijaż i pielęgnacja po makijażu, to oczyszczenie cery za pomocą płynu micelarnego oraz wody (najlepiej przegotowanej) z delikatnym środkiem myjącym do twarzy, a później użycie tonika i kremu nawilżającego dobranego do potrzeb skóry.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o cerze naczyniowej i jej pielęgnacji przeczytaj osobny wpis o niej autorstwa Magdy.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnie wykonanego makijażu, dobrania odpowiednich kosmetyków lub chcesz pod okiem Magdy nauczyć się technik makijażu kliknij baner, a przeniesiesz się w Jej magiczny świat 👇

 

Zapraszamy również na warsztaty makijażowe. Zapisy na następny termin już w toku

Zapisać możesz się wypełniając zgłoszenie 👇

No Comments

Post a Comment