Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Makijaż jasnej wiosny

Jak wiesz z wpisu o jasnej wiośnie – jest to najdelikatniejszy typ urody. Jej cechy charakterystyczne to jasne oczy w ciepłych barwach błękitu, zieleni i topazu. Ma ona również bardzo delikatną, często niewidoczną oprawę oczu . Jej skóra jest wrażliwa, bywa, że naczyniowa i jest nieodporna na czynniki zewnętrzne. W dzisiejszym wpisie wraz z wizażystką Magdą Stanulą przybliżymy nieco temat makijażu i pielęgnacji skóry jasnej wiosny.

Jakie są twarzowe kolory makijażu jasnej wiosny?

W palecie cieni do oczu jasnej wiosny powinny znaleźć się te w kolorach delikatnych pasteli. Wśród nich w zależności od koloru oczu jasnej wiosny można wybierać wśród  odcieni błękitu, jasnej zieleni, ciepłego fiołka i delikatnych beży i brązów. Z każdego z tych kolorów można użyć nieco ciemniejszego odcienia, co sprawi, że makijaż będzie bardziej wyrazisty, ale trzeba to zrobić ostrożnie, aby makijaż zdobił, a nie dominował nad twarzą. Te ciemniejsze kolory mogą posłużyć do wykonania kresek na powiekach, co nada głębi spojrzeniu. Rzęsy i brwi jasna wiosna powinna przyciemniać najwyżej na odcienie brązu, aby tak jak i cienie na powiekach współgrały z kolorytem twarzy. Co do pudrów – wybieramy te w ciepłych odcieniach w kolorystyce zbliżone do twarzy lub najwyżej o ton ciemniejsze. Róż i szminki w ciepłych odcieniach koralowych, łososiowych, beżowych. Na wieczór można się pokusić o cienie perłowe w podobnej kolorystyce jak dzienne oraz mocniejszą koralowo – czerwoną szminkę.

Jakich kolorów jasna wiosna powinna unikać w makijażu?

Niedobre będą dla niej barwy ostre i ciemne, które sprawią, że jej delikatna twarz zginie lub wyda się przerysowana.

Przedstawiam Ci kilka propozycji zestawów kolorystycznych twarzowych dla jasnej wiosny.

Więcej kolorowych inspiracji makijażowych i nie tylko dla jasnej wiosny znajdziesz tu 👇

 

 

 

 

 

Zapraszam Cię także na analizę kolorystyczną, aby dobrać Ci twarzowe kolory, których paletę wykorzystasz zarówno w makijażu jak i zakupach strojów noszonych przy twarzy.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Jak i jakimi typami kosmetyków jasna wiosna powinna pielęgnować swoją twarz?

Ponieważ jej skóra jest wrażliwa, a nierzadko i naczyniowa jasna wiosna powinna używać bardzo delikatnych kremów o lekkiej konsystencji lub kremo-żelów. Bardzo ważne jest aby dobrze nawilżały one skórę. Również podkład pod makijaż powinien nawilżać.  Jeśli chodzi o kosmetyki do makijażu, to świetnie sprawdzą się mineralne tak cienie jak i pudry. Warto też, aby kosmetyki do twarzy posiadały faktor SPF, który ochroni wrażliwą skórę przed słońcem. Jeśli chodzi o skórę naczyniową kremy, żele i podkłady powinny zawierać zielony pigment, który optycznie redukuje zaczerwienienia. Warto mieć także w kosmetyczce zielony korektor. Demakijaż i pielęgnacja po makijażu, to oczyszczenie cery za pomocą płynu micelarnego oraz wody (najlepiej przegotowanej) z delikatnym środkiem myjącym do twarzy, a później użycie tonika i kremu nawilżającego dobranego do potrzeb skóry.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnie wykonanego makijażu, dobrania odpowiednich kosmetyków lub chcesz pod okiem Magdy nauczyć się technik makijażu zerknij na jej stronę internetową.

Możesz także zapisać się na grupowe warsztaty makijażu klikając pasek poniżej

 

 

No Comments

Post a Comment