Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Kompleksowa organizacja ślubu i wesela czyli co mogę zaoferować jako konsultantka ślubna

Śluby i wesela organizuję od 2013 roku, więc jak możecie się domyślać mam w tym spore doświadczenie. Usługi konsultantki ślubnej z roku na rok zyskują większe zainteresowanie, ponieważ wielu ludzi woli powierzyć organizację tego ważnego dnia wyspecjalizowanej osobie, która zadba o każdy szczegół. Kiedyś ta usługa była uważana za swoisty luksus, ale mam nadzieję, że w artykule na ten temat rozwiałam te wątpliwości.

Dziś natomiast chcę skupić się na istocie mojej pracy i współpracy z Parą Młodą przy organizacji ich ślubu i wesela.

Kiedy nawiązać współpracę?

Im szybciej tym lepiej, ponieważ mamy po prostu więcej czasu na zorganizowanie wszystkiego i dopięcie szczegółów. 

Jak wygląda pierwsze spotkanie?

Umawiamy się w miejscu, które każdemu z nas odpowiada – może być to restauracja, kawiarnia, albo biuro. Pierwsze spotkanie to możliwość wzajemnego poznania się i określenia potrzeb Pary. Jest to również ostatni moment na wypełnienie ankiety przedślubnej, która jest dla mnie podstawą pracy. Ankieta ta dostępna jest pod linkiem i można ją wypełnić przed spotkaniem. Wtedy po prostu krok po kroku ją analizujemy.

Wypełnij ankietę przedślubną teraz

Jeżeli Para od razu decyduje się na współpracę podpisujemy umowę. Potwierdzeniem tego jest zadatek. Jeżeli natomiast Para potrzebuje czasu do namysłu proszę o podjęcie decyzji w ciągu tygodnia. Po podpisaniu umowy sporządzam założenia budżetowe i prowadzę rejestr wydatków oraz pilnuję terminowości regulowania poszczególnych opłat.

Jak wygląda sprawa wyboru podwykonawców np. sali, fotografa, zespołu i innych?

Faktem jest, że na stałe współpracuję z zaufanymi firmami, ale nic nie stoi na przeszkodzie w zatrudnianiu firm, które zasugeruje Para. Często zdarza się, że ma ona  już wybranych kilku usługodawców, a ja proponuję pozostałych. Wszystko zależy od sytuacji oraz możliwości finansowych. Głos decydujący ma zawsze Para, bo to ich uroczystość i ma ona być spełnieniem marzeń.

Co ile odbywają się spotkania i czy są one dodatkowo płatne?

Spotykamy się wtedy, gdy istnieje taka potrzeba. Oczywiście towarzyszę Młodym w wizytach u podwykonawców i pomagam oraz doradzam. Spotkania podsumowujące etapy działania natomiast mogą się odbywać także online. Jest to wygodne i w obecnych czasach jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Same spotkania nie są dodatkowo płatne, ponieważ są one częścią procesu organizacji.

Ostatnie przygotowania i scenariusz dnia ślubu

Spotykamy się na 2 tygodnie przed i nakreślamy scenariusz dnia ślubu i wesela, który obejmuje wszystkie czynności, począwszy od pobudki Pary, a na weselu skończywszy. Omawiamy także ostatnie przygotowania i potwierdzamy gotowość podwykonawców. Jeśli okaże się, że nie daj Boże coś jest nie w porządku te 2 tygodnie dają czas na naprawienie problemu.

Dzień ślubu

Towarzyszę Parze przy przygotowaniach według umowy i scenariusza. Gdy Para je zakończy, udaję się na miejsce ślubu i sprawdzam czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. W momencie, gdy Para staje przed ołtarzem lub urzędnikiem mam czas na skontrolowanie miejsca wesela. Jeśli miejsce ślubu i wesela są od siebie bardzo oddalone, na miejsce wesela udaję się dzień wcześniej, aby wszystko ostatecznie ustalić oraz w dniu wesela zatrudniam wykwalifikowanego koordynatora, aby przypilnował wszystkiego do czasu mojego przyjazdu. Pozostaję na weselu do czasu ustalonego umową. Na życzenie prowadzę rozliczenia z podwykonawcami. 

A jeśli wydarzy się jakaś nieprzewidziana sytuacja?

Moim zadaniem w ciągu całego procesu organizacji jak i w dzień ślubu jest tzw. “gaszenie pożarów” . Doświadczenie i zimna krew oraz bogaty spis firm świadczących usługi weselne, pozwala mi trzymać rękę na pulsie i w każdej sytuacji służyć pomocą.

Jak widzicie moja praca może zdjąć Wam z głowy wiele trosk i problemów, zachęcam więc do kontaktu. Chętnie zorganizuję Wasz ślub i wesele.

Jako konsultantka ślubna i osobista stylistka zadbam, aby ten dzień była dla Was wyjątkowy. Zapraszam do zapoznania się z oferta w organizacji ślubu oraz stylizacji ślubnych i weselnych

Paniom polecam także swoje usługi brafitterskie oraz taping biustu. Zachwyć swoją kreacją.

A jeżeli chcesz zawrzeć ślub symboliczny polecam również moje usługi mistrzyni ceremonii ślubnych

Jeżeli Wasz ślub tuż tuż możecie zamówić usługę koordynacji samego dnia ślubu i cieszyć się tym wyjątkowym dniem bez dodatkowych problemów.

Umów się na spotkanie lub zapytaj o stylizację

 

Czy wiecie, że…

… jako, że jestem także osobistą stylistką, stylistką ślubną oraz brafitterką, wybierając usługi mojej firmy znajdziecie naprawdę kompleksową usługę, począwszy od spraw organizacyjnych poprzez dobór stylizacji, na dodatkach dekoracyjnych kończąc. Choć to i tak nie wszystko co mogę Wam zaoferować…

No Comments

Post a Comment