Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Peach Fuzz Kolor roku 2024 według Pantone

Nowy rok, a  więc i nowy kolor roku ogłaszony w grudniu przez Instytut Pantone. W 2024 kolorem roku został Pech Fuzz czyli odcień brzoskwiniowy. Oto jak Instytut Pantone o nim mówi :

„Aksamitnie delikatna brzoskwinia, której wszechmocny duch wzbogaca umysł, ciało i serce.

Ciepły i przytulny odcień podkreślający nasze pragnienie wspólnoty z innymi oraz uczucia jakie to tworzy, PANTONE 13-1023 Peach Fuzz prezentuje świeże podejście do nowej miękkości. Subtelnie zmysłowy, PANTONE 13-1023 Peach Fuzz to serdeczny brzoskwiniowy odcień przynoszący uczucie czułości i przekazujący przesłanie troski i dzielenia się, społeczności i współpracy

Bardzo sugestywny dobrego smaku, PANTONE 13-1023 Peach Fuzz to dar dla zmysłów, tworząc symbiotyczną relację między naszym zmysłem smaku, wzroku, dotyku i zapachu.”

W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się mu z bliska

Jaki to rodzaj koloru?

Peach fuzz to kolor zdecydowanie ciepły i tak jak mówi Instytut Pantone ciepłem otulający.  Można go zatem wykorzystać w dekoracji pomieszczeń, zarówno jako kolor ścian jak i kwiatów w wazonach lub innych dodatków. Co do kwiatów to na pewno Peach Fuzz sprawdzi się w wizerunku ślubnym. Nieoceniony będzie także w makijażu, szczególnie jako kolor podkładu, pudru, pomadki lub błyszczyka, sprawiając, że twarz będzie wyglądać zdrowo i pięknie. Podobnie w stylizacji można go wykorzystać jako barwę bluzek, sweterków, sukienek, koszul, a latem spodni i spódnic oraz żakietów. Możliwości Peach Fuzz są w tym zakresie ogromne. Jednakże ważną rzeczą w stylizacji i makijażu jest, czy dany kolor jest twarzowy dla poszczególnych typów urody, który to temat zaraz prześledzimy.

Typy wiosenne

Peach Fuzz jest wymarzonym kolorem dla jasnej i ciepłej wiosny, zarówno jako kolor w palecie makijażowej jak i barwa ubrań noszonych przy twarzy. Jego ciepło pięknie uwidoczni atuty tych wiosennych typów urody. Wiosna czysta na pewno może wykorzystać Peach Fuzz w makijażu, a w stylizacji połączyć go przy twarzy z mocnym kolorem, aby ładnie harmonizował z jej ciepłą, lecz kontrastową urodą.

Typy letnie

Kolor brzoskwiniowy ma to do siebie, że nawet chłodnym typom urody może dodać blasku i warto tego próbować. U jasnego i zgaszonego lata powinien sprawdzić się przy twarzy i w makijażu i w stylizacji, ale już dla lata chłodnego może okazać się za ciepły i przez to nietwarzowy. Ale to nie znaczy, że chłodne lato musi z tej pięknej barwy zrezygnować. Niech nosi spodnie lub spódniczkę w tym kolorze i tym samym jego twarzy to nie zaszkodzi lub wykorzysta ten kolor we wzorzystej stylizacji.

Typy jesienne

Podobnie jak wszystkie wiosny, tak i jesienne typy urody bardzo szeroko mogą wykorzystać Peach Fuzz. Każda z jesieni pięknie będzie prezentować się w tej barwie noszonej bezpośrednio przy twarzy. Zgaszonej doda ona rumieńców, z ciepłą stworzy piękną harmonię, a z ciemną ciekawy kontrast. Jedynie dla tej ostatniej może być to nieco za jasny kolor podkładu czy szminki przy jej ciemnej oliwkowej cerze.

Typy zimowe

Typy zimowe to różowa skóra zimy czystej i chłodnej. Polecam im Peach Fuzz raczej w dolnych lub wzorzystych częściach garderoby, podobnie jak chłodnemu latu. Natomiast ciemna zima może próbować nosić ten kolor przy twarzy, a w makijażu kierować się podobnymi wskazówkami jak ciemna jesień.

 

A jak łączyć Peach Fuzz z innymi kolorami?

Ponieważ jest kolorem typowo ciepłym, Peach Fuzz bardzo dobrze będzie harmonizował z innymi ciepłymi barwami np.: czerwienią, zielenią, morskim turkusem, a także z brązem i bordowym. Jeśli chodzi o połączenia z barwami neutralnymi, to najciekawszy kontrast będzie tworzyć z czernią. Biel w zestawieniu z Peach Fuzz stworzy lekki tandem dla delikatnych typów urody znakomity na lato. Z szarościami jakoś mi się ten kolor nie klei, natomiast warto go zestawić z różnymi odcieniami beżu.

 

Zobacz więcej inspiracji stylizacyjnych i łączenia barw klikając w obrazek

A jeśli chcesz zobaczyć jak ten kolor pasuje do Ciebie, zapraszam Cię na analizę kolorystyczną.

Umów się na konsultację

Czy wiesz, że…
… Peach Fuzz dla niektórych typów urody może stać się kolorem cielistym? Więcej na ten temat już niedługo.

No Comments

Post a Comment