Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Poranna elegancja czyli morning suit dress code

Na pewno oglądaliście królewskie lub książęce śluby lub inne uroczystości, odbywające się w godzinach przedpołudniowych. Niedawno mieliśmy okazję oglądać również coroczne wyścigi konne Royal Ascot, które słyną między innymi z.. kapeluszy. Te fantazyjne przybrania głowy są jednym z elementów dress code pod nazwą Morning Suit.

Morning suit – co to za rodzaj dress code?

Morning Suit to najbardziej wytworny z rodzajów dress code, używany od godzin porannych do godziny 18. Stosowany najczęściej w tzw. „wyższych sferach”, na wszelkiego rodzaju eleganckich uroczystościach, najczęściej kojarzony jest z Wielką Brytanią.

Męski strój Morning Suit dress code

Składa się on z kilku niezmiennych elementów. Pierwszy z nich to męski żakiet, często nazywany jaskółką. Jego kolory podstawowe to granat, szary oraz czarny. Znajdziemy także żakiety w odcieniach beżu, ale są one dużo rzadziej używane. Spodnie są najczęściej szare z prążkowanego materiału zwanego sztuczkowym. Do tego obowiązkowa biała koszula oraz kamizelka i krawat. Te dwa ostatnie elementy mogą być różnego rodzaju i koloru. Kamizelka np. bywa jedno lub dwurzędowa w kolorze spodni, żakietu albo zupełnie innego. Krawat natomiast może być klasyczny tub tzw. Ascot, który jest krótszy, najprościej mówiąc ma kształt szarfy z rozszerzanym końcem i trochę przypomina liść. Strój uzupełniają czarne buty typu Oxford. Dodatkiem do takiego stroju może być laska oraz cylinder. Nie jest to obowiązkowe w większości wypadków, ale na wyścigach w Ascot bez tego ostatniego nie wypada się pokazać. Żakiet jest jednym z wielu strojów Pana Młodego.

Damski strój Morning Suit dress code

Pani w ramach tego dress codu ma więcej możliwości niż Pan. Ale jej strój uzależniony jest od rodzaju imprezy, na którą się udaje. Ogólnie powinna założyć sukienkę. Jej długość może być różna zaczynając od takiej w okolicy kolan do długiej. Suknie w tym dress code mogą być jednolite, ale bardzo często są one wzorzyste. Szczególnie widać to właśnie w Ascot, gdzie oprócz wyścigów konnych odbywa się piknik i Panie wkładają kolorowe sukienki w kwiaty i inne wzory. Do sukienek można lecz nie trzeba włożyć żakiet, bolerko lub szal. Obowiązkowe natomiast są eleganckie buty i nakrycie głowy. Może być to kapelusz lub swego rodzaju przypinka zwana fascynatorem. Oglądając relacje z Royal Ascot możemy się przekonać, że pomysły na te damskie nakrycia głowy w zasadzie nie znają granic.

Jeżeli planujesz uroczystość, na której chcesz użyć tego dress code, bardzo chętnie pomogę Ci stworzyć taki wizerunek. Swoje usługi świadczę Paniom i Panom. Szczegóły znajdziesz na stronie w zakładce osobista stylistka oraz stylizacje ślubne i weselne. Paniom polecam także swoje usługi brafitterskie oraz taping biustu. Zachwyć swoją kreacją.

Umów się na konsultację

Zobacz więcej inspiracji na Morning Suit dress code

 

 

Czy wiesz, że…
… żakiet męski często mylony jest z frakiem? Ten drugi to także wytworny strój męski, ale wieczorowy.

 

No Comments

Post a Comment