Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Stylizacje biznesowe dla pani lizak, kielich i rożek

Lizak, kielich i rożek to 3 sylwetki kobiece rozbudowane w górnej strefie. I choć to je łączy, każda z nich wygląda nieco inaczej i w związku z tym potrzebne są jej inne fasony ubrań, także biznesowych.

Stylizacje biznesowe dla pani lizak

Pani lizak ma szczupłą sylwetkę z dość sporym biustem i to na niego trzeba wrócić uwagę przy budowaniu stylizacji biznesowej. Bluzki koszulowe powinny być odpowiednio dobrane do jego rozmiaru, aby się na biuście nie rozchodziły, można również z nich zrezygnować na korzyść topów i bluzek wkładanych przez głowę. W biznesie używamy raczej rzeczy jednokolorowych, ale jeśli Pani lizak zdecyduje się na wzór to nie w obrębie biustu. Ze względu na szczupłą sylwetkę polecam jej spódnice ołówkowe, proste, z fałdami lub klinowe oraz spodnie w zasadzie każdego rodzaju.

Stylizacje biznesowe dla pani kielich

Sylwetka Pani kielich różni się od lizaka tylko tym, że przy dużym biuście ma ona szerokie ramiona, więc cała góra sylwetki jest mocno rozbudowana. Jej fasony ubrań są podobne jak dla Pani lizak, a przy tym niewskazane są u niej żakiety i marynarki z szerokimi klapami, które poszerzą ramiona. Abu zniwelować proporcje góry i do tu polecam jej rozszerzane dołem spodnie oraz spódnice. Sukienki biznesowe dla obu Pań z rękawem krótkim lub długim, jeśli noszone bez żakietu.

Stylizacje biznesowe dla pani rożek

Rożek to sylwetka szczupła rozbudowana w ramionach, atletyczna z małym biustem. Jej stylizacje zatem będą się różnić od dwóch poprzednich typów przede wszystkim w górnej strefie. Ze względu na nieduży biust Pani rożek może bez problemu nosić bluzki koszulowe, a jeśli chodzi o topy to najlepiej by miały okrągły dekolt blisko szyi. Sprawdzą się także golfy i stójki. Żakiety z zaznaczoną talią i średnimi klapami. Sukienki biznesowe z lekko rozszerzonym dołem podobnie spódnice oraz spodnie z nogawkami prostymi lub lekko rozszerzanymi.

Wszystkie te sylwetki mogą nosić buty na każdym rodzaju obcasów, oczywiście zachowując zasadę, że są to buty pełne.

Dodatki do stylizacji to torebki noszone na wysokości bioder, dyskretna biżuteria oraz apaszki. U Pani rożek można ją wiązać ciasno na szyi u Pań lizak i kielich najlepsze będą wiązania np. krawatowe.

Jeżeli chcesz zbudować swój biznesowy wizerunek, zapraszam Cię do skorzystania z mojej oferty budowania wizerunku biznesowego i osobistego dostępnej w 3 pakietach.

Umów się na konsultację

Zobacz więcej inspiracji biznesowych dla lizaka, kielicha i rożka

Czy wiesz, że…
jeżeli nosisz top lub sukienkę na ramiączkach, koniecznie załóż do niej żakiet lub inne wierzchnie okrycie.

No Comments

Post a Comment