Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Zgaszone lato wieczorowo

Zgaszone lato to spokojny i mało kontrastowy typ urody, jednakże nie jest to typ bardzo delikatny. W związku z tym kolory w jego szafie mogą być pomieszaniem chłodu, przydymienia, ale i niektóre ciepłe barwy okazują się dla niego twarzowe. Dziś przyjrzymy się wizerunkowi zgaszonego lata w wersji bardzo eleganckiej.

Biżuteria zgaszonego lata

Ze względu na właściwości tego typu urody kolorystyka jego biżuterii jest dość różnorodna. Zgaszone lato korzystnie prezentuje się zarówno w szmaragdach, szafirach czy granatach, jak i w koralach lub turkusach. Uważać powinno z bursztynami, lepszy będzie np. cytryn ze względu na jego chłodną barwę. Co do metalu, to w biżuterii zgaszonego lata króluje srebro w każdym odcieniu, ponieważ jego uroda zyskuje i w jaśniejszych srebrnych tonach i w mocniejszym oksydowanym srebrze. Biżuteria ta najlepsza będzie w średniej wielkości , aby nie przytłoczyć urody zgaszonego lata.

Strój wieczorowy zgaszonego lata

Jego kolorystyka podobnie jak biżuterii jest bardzo ciekawa.

Pani zgaszone lato cudownie wygląda w czerwieni. Praktycznie każdej. Pięknie prezentuje się w malinowych chłodach, ale i ciepłe jej odcienie współgrają z jej twarzą. To samo możesz zauważyć w jej makijażu. Pani zgaszone lato może w pełni wykorzystać również kolor roku 2023 czyli Viva Magenta. Oprócz tego suknie zgaszonego lata mogą mieć chłodne odcienie błękitu od lodowego poprzez szafirowy do głębokiego granatu, chłodne róże i fiolety. Także wszystkie barwy neutralne korzystne są dla tego typu urody.

Pan zgaszone lato znakomicie będzie się prezentować w czarnym smokingu lub garniturze połączonym z białą koszulą. Także frak jest dla niego jedną z wymarzonych stylizacji. Jak u wszystkich chłodnych typów biel koszul zgaszonego lata może być przełamana chłodnym błękitem, różem i lila. Wieczorowe lub koktajlowe marynarki dla zgaszonego lata sprawdzą się w kolorach granatu, oberżyny, przygaszonego fioletu, wszelkich szarości oraz czerwieni. Dodatki do tych stylizacji kolorystycznie dobieramy z kolorów palety zgaszonego lata kierując się podobnymi zasadami jak dobór biżuterii i Pań.

Jeżeli potrzebujesz porady i pomocy w skompletowaniu wieczorowego jaki innego stroju zapraszam na konsultację  z analizą kolorystyczną oraz sylwetki, a także na zakupy w wersji stacjonarnej lub online. Usługi dostępne są zarówno dla Pań jak i PanówPaniom polecam także swoje usługi brafitterskie oraz taping biustu. Zachwyć swoją kreacją.

Umów się na konsultację

Zobacz więcej wieczorowych inspiracji dla zgaszonego lata

Czy wiesz, że…
… mimo, że zgaszone lato jest chłodnym typem urody, może próbować nosić również złotą biżuterię. Najlepiej w odcieniu starego złota. Jednak polecam w tym wypadku biżuterię delikatną.

No Comments

Post a Comment