Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Sylwetka dzwonek (bell) – analiza sylwetki

Dzwonek  to ostatnia sylwetka kobieca, należąca do typów rozbudowanych w dolnej strefie. W wypadku dzwonka różnica między góra, a dołem jest dość mocno widoczna. Ale to wcale nie znaczy, że Pani dzwonek nie jest kobietą atrakcyjną. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Co charakteryzuje panią w typie dzwonka?

typy sylwetek - dzwonek

 

Pani dzwonek ma dość wąskie ramiona i nieduży biust. Jej talia położona jest pod biustem i przez to jest mało widoczna, po czym przechodzi w brzuch i szerokie biodra. Oprócz tego nogi Pani dzwonek ma mocno rozbudowane uda. To wszystko  sprawia, że mocno widoczna jest dysproporcja między górą, a dołem sylwetki.

Jak wyglądają kobiety o tej figurze?

 

znane osoby - typ sylwetki dzwonek

Znane dzwonki, które widzicie na zdjęciach to Hillary Clinton, Adele oraz  Melissa McCarthy. Jak widzisz na zdjęciach kobiety plus size także są warte uwagi.

Jak w takim razie powinna ubierać się  pani dzwonek, aby zniwelować różnicę między drobną górą, a mocnym dołem sylwetki?

Sylwetce dzwonka trzeba zrobić trochę na przekór. Dlatego ubierajmy ją w proste spódnice średniej długości, spodnie z prostymi nogawkami,  jak również lekko taliowane żakiety zapinane na 1 lub 2 guziki kończące się za pośladkami, ale nie za długie. Dodamy wtedy smukłości nogom i lekkości całej sylwetce. Dobrze sprawdzą się także jednolite doły oraz wzorzyste góry strojów. Duże wzory sprawią, że biust i ramiona staną się optycznie większe. Nie można zapomnieć także o dobrze dobranym biustonoszu.

jak powinna ubierać się osoba o sylwetce dzwonka

 

Jakich strojów pani dzwonek powinna unikać?

Przede wszystkim sukienek typu A i w typie namiotu, które jeszcze bardziej zaznaczą jej biodra. Poza tym szerokich spódnic kończących się w połowie łydki. Oprócz powiększenia bioder, skrócą one optycznie nogi. Nie polecam też dużych wzorów w dolnych rejonach ciała oraz obcisłych spodni.

Dzwonek jest bardzo ciekawą figurą i jeżeli chcesz dowiedzieć się o niej nieco więcej zapraszam do kontaktu i na analizę sylwetki.

Zamów analizę sylwetki on-line

Umów się na stacjonarną analizę sylwetki

A po inspiracje odzieżowe zapraszam tutaj 👇

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że…
… pani dzwonek to również pani romb i pani diament? Tak przynajmniej mówią różne podziały sylwetek.  Zwróć również uwagę jak zmieniła się ostatnio sylwetka Adele…

Do zobaczenia 🙂

Źródła zdjęć:

No Comments

Post a Comment