Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Sylwetka kielich (goblet) – analiza sylwetki

Kielich to sylwetka należąca do mocno rozbudowanych w górnej strefie. Na pierwszy rzut oka może się wydawać podobna do sylwetki lizaka za sprawą dużego biustu, jednak jest nieco inna. Jak wygląda i jak powinna się ubierać osoba o takiej posturze? Przekonajmy się.

Co charakteryzuje panią kielich?

typy sylwetek - kielich

Kielich, oprócz sporego biustu, ma szerokie ramiona, bardzo słabo zarysowaną talię i wąskie biodra. Może się pochwalić bardzo długimi i zgrabnymi nogami, które są niewątpliwym atutem.

Jak wyglądają kobiety o tej figurze?

 

znane osoby - typ sylwetki kielich

Znane kobiety w typie kielicha to: Renée Zellweger, Catherine Zeta-Jones oraz Missy Peregrym.

Jak w takim razie powinna ubierać się pani kielich, aby zniwelować różnicę między rozbudowaną górą a delikatnym dołem?

W związku ze sporym biustem dobre są dla kielicha głębsze dekolty w kształcie V, U. Dekolt okrągły lub karo powinien być odsunięty od szyi, aby dodatkowo optycznie nie powiększał biustu. Kluczową kwestią jest dobrze dobrany biustonosz, który podtrzyma biust – wskazane będą szersze ramiączka. Z powodu mocno rozbudowanych ramion dobre są szerokie ramiączka kończące się na linii ramion oraz wąskie klapy w żakietach. Talię modelujemy, podkreślając ją paskiem, a także za pomocą bocznych cięć, biodra zaś spódnicami i spodniami z zakładkami i marszczeniami w pasie. Kielichowi pasują praktycznie wszystkie buty; wskazane są kolorowe, przyciągające uwagę do zgrabnych nóg.

jak powinna ubierać się osoba o sylwetce kielicha

Jakich strojów pani kielich powinna unikać?

Powinna unikać strojów z: nadrukami, kieszeniami, falbanami na biuście (ponieważ to optycznie go powiększy), cieniutkimi ramiączkami (bo jeszcze bardziej uwidocznią szerokie ramiona), bufiastymi rękawkami, a także dekoltów łódkowych oraz tzw. dekoltu woda. Kielich także powinien unikać poduszek w ramionach i musi uważać na rozmiary koszulowych bluzek, aby w strefie biustu wszystko było w porządku.

Więcej o kielichu i odpowiedniej dla niego szafie dowiesz się oczywiście na analizie sylwetki, na którą serdecznie Cię zapraszam. Szczegóły znajdziesz w zakładce analiza sylwetki.

Zamów analizę sylwetki on-line

Umów się na stacjonarną analizę sylwetki

A inspiracje odzieżowe dla kielicha znajdziesz klikając tu 👇

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że…
… w pozostałych podziałach sylwetek figura typu kielich ma co najmniej dwa odpowiedniki? To odwrócony trójkąt oraz… truskawka. Zobacz inspiracje na moim profilu Pinterest

Źródła zdjęć:

No Comments

Post a Comment