Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Sylwetka lizak (lollipop) – analiza sylwetki

Lizak to typ kobiecej figury, zaliczany do sylwetek rozbudowanych w górnej strefie. Dlaczego i co to oznacza?

Co charakteryzuje panią lizak?

Kobieta lizak posiada spory biust, przy średniej szerokości ramionach. Oprócz tego ma szczupłą talię, wąskie biodra i szczupłe, długi nogi. Jak widać na grafice, jej duży biust dominuje nad resztą sylwetki.

 

typy sylwetek - lizak

Jak wyglądają kobiety o tej figurze?

Znane kobiety lizaki to między innymi Uma Thurman, Angelina Jolie i Susan Sarandon.

znane osoby - typ sylwetki lizak

 

Jak w takim razie powinna ubierać się pani lizak?

Przede wszystkim u lizaka ważne jest zmniejszenie dysproporcji między biustem a biodrami. Niebagatelną rolę odgrywa oczywiście dobrze dobrany biustonosz, który podtrzymuje i ujarzmia duże piersi. Dla lizaka dobre będą dekolty w serek, kopertowe lub półokrągłe, oraz podobnie wiązane szaliki i apaszki. Oprócz tego małe klapy w żakietach i brak ozdób i marszczeń na biuście. Natomiast dół powinien wyglądać podobnie jak u kobiet w typie kolumny: marszczone spódnice, spodnie na gumce, wszelkie szerokie nogawki w spodniach, podkreślające talię paski i powiększające biodra duże torebki, noszone na wysokości bioder.

jak powinna ubierać się osoba o sylwetce lizaka

Jakich strojów pani lizak powinna unikać?

Wąskich, przylegających spodni, które co prawda eksponują długie nogi, ale optycznie widać w nich dysproporcję między dołem, a górą. Oprócz tego lizak musi uważać z bluzkami koszulowymi. Muszą być one albo bardzo dobrze dopasowane rozmiarem, aby nie rozchodziły się na biuście, albo noszone rozpięte, z topem pod spodem.

Co jeszcze? Tego dowiesz się na analizie sylwetki, na którą serdecznie cię zapraszam. Jeśli jesteś typem lizaka, opowiem Ci sporo o doborze odpowiedniego stanika i strojów w twojej garderobie.

Zamów analizę sylwetki on-line

Umów się na stacjonarną analizę sylwetki

Inspiracje odzieżowe dla lizaka znajdziesz tu 👇

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że…
…pojęcie sylwetki lizaka występuje tylko w podziale na 12 typów sylwetek? W następnych wpisach przekonasz się, czym lizak różni się od pozostałych sylwetek rozbudowanych w górnej strefie.

Źródła zdjęć:

No Comments

Post a Comment