Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Sylwetka kręgiel (skittle) – analiza sylwetki

Kręgiel to pierwsza i najdelikatniejsza sylwetka kobieca rozbudowana dołem,  jedna z najczęściej występujących w populacji. Kobieta o tej figurze jest bardzo zgrabna i smukła i ma wiele możliwości stylizacyjnych do wykorzystania. Jak wygląda? Przekonajmy się.

Co charakteryzuje panią w typie kręgla?

typy sylwetek - kręgiel

Kręgiel ma średniej szerokości ramiona i  biust, a bardziej rozbudowane  biodra. Różnica między biustem a biodrami jest na tyle nieduża, że przy umiejętnie dobranych strojach sylwetka staje się bardzo harmonijna za sprawą szczupłej, długiej talii.  Kręgiel posiada dość masywne uda, związane z szerszymi biodrami, które są charakterystyczne dla wszystkich sylwetek kobiecych rozbudowanych dołem oraz sylwetek harmonijnych.

Jak wyglądają kobiety o tej figurze?

 

znane osoby - typ sylwetki kręgiel

 

Znane kręgle to między innymi Halle Berry, Jennifer Love Hewitt i Amy Adams. Jak widzisz, są to piękne i szalenie zgrabne kobiety.

Jak w takim razie powinna ubierać się pani kręgiel, aby optycznie wyrównać różnicę między biustem, a biodrami?

Ze względu na średniej szerokości ramiona i biust, kręgiel może i powinien nosić stroje, które te części sylwetki optycznie powiększają, czyli np.: łódkowe dekolty, pagony na ramionach, bufkowe rękawy, wzory i inne zdobienia na biuście. Kluczem do optycznego powiększenia biustu jest dobrze dobrany stanik typu balkonetka lub push-up. Biodra kręgla dobrze będą się prezentować w rozkloszowanych spódnicach, a hitem dla nich jest typ sukni ryba, inaczej zwana syreną. Kręgiel wygląda w niej zjawiskowo. Co do spodni, to świetnie u kręgla sprawdzą się proste nogawki lub spodnie typu bootcut.

jak powinna ubierać się osoba o sylwetce kręgla

Jakich strojów pani kręgiel powinna unikać?

Dla kręgla bardzo niewskazane są sukienki typu A, które zaznaczają różnice między górą sylwetki a dołem, a także wszelkiego rodzaju spodnie i spódnice o obniżonej talii, która optycznie poszerza biodra, a nierzadko uwidacznia fałdki. Ostrożnie z rurkami i legginsami oraz spodniami i spódnicami kończącymi się w połowie łydki – wyda się ona szersza w obwodzie niż jest w rzeczywistości.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o sylwetce kręgla zapraszam cię na analizę sylwetki, gdzie odpowiem wyczerpująco na wszystkie pytania oraz zaprojektuję szafę dla Ciebie.

Zamów analizę sylwetki on-line

Umów się na stacjonarną analizę sylwetki

Po inspiracje odzieżowe dla kręgla skocz tu 👇

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że…
… kręgiel ma w innym podziale swój odpowiednik nazwany łyżką? Co o tym sądzisz? Bardzo jestem ciekawa.

Do zobaczenia na analizie 🙂

Źródła zdjęć:

No Comments

Post a Comment