Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Sylwetka wazon (vase) – analiza sylwetki

Wazon  to sylwetka kobieca zaliczana do harmonijnych, ponieważ wymiary jej obwodów barków, biustu i bioder są takie same lub bardzo do siebie zbliżone. Sylwetka wazonu występuje wyłącznie w podziale na 12 typów sylwetek, a co jeszcze ją charakteryzuje przekonasz się czytając dalej

Co charakteryzuje panią wazon?

 

typy sylwetek - wazon

Wazon oprócz tego, że posiada duży biust i zaznaczoną pupę, nie posiada wcięcia w talii. I to jest jego największa bolączka. Dlatego przy dobieraniu fasonów trzeba się skupić na wymodelowaniu wcięcia w pasie. Wazon ma dość szczupłe nogi aczkolwiek zdarzają się i te z mocniej zbudowanymi udami i łydkami.

Jak wyglądają kobiety o tej figurze?

 

znane osoby - typ sylwetki wazon

 

Znane kobiety – wazony  to Kate Winslet, Audra McDonald i Monica Bellucci

Jak w takim razie powinna ubierać się pani wazon?

Wskazane dla wazonu są dekolty w szpic lub serek,  półokrągły i okrągły, ale odsunięty od szyi. Podobne wiązania szalika także świetnie się sprawdzą. Powinna również zaopatrzyć się w dobrze dobrany biustonosz – najlepiej z usztywnionymi miseczkami, który sprawi, że jej biust będzie ładnie się prezentował, a talia optycznie się wysmukli.  W tym ostatnim pomogą także żakiety na 1 guzik lub niezapinane lekko taliowane, jak również podłużne cięcia w żakietach i płaszczach. Co do sukienek dobrze sprawdzają się u pani wazon te z przesuniętą talią oraz proste tuż za kolano. Wazon dobrze będzie wyglądał w spodniach w typie papierosa lub bootcut z wyższą talią oraz w kloszowych i prostych spódnicach za kolano. Co do wzorów dobra będzie asymetria.

jak powinna ubierać się osoba o sylwetce wazona

Jakich strojów pani wazon powinna unikać?

Ze względu na brak talii wazon powinien unikać strojów prostych i w typie A. Optycznie dodadzą mu kilogramów, a talia zniknie bezpowrotnie. Wazony z mocniej zbudowanymi nogami powinny uważać na długości do pół łydki, tak w spódnicach jak i spodniach.

Co jeszcze można poradzić wazonowi i jak określić ten typ sylwetki dowiesz się na analizie sylwetki.

Zamów analizę sylwetki on-line

Umów się na stacjonarną analizę sylwetki

A inspiracje odzieżowe znajdziesz klikając tu 👇

 

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że…
…wazon to sylwetka, w którą może ewoluować klepsydra? W wyniku zmian, jakie zachodzą w organizmie na przestrzeni lat oraz przebytych porodów talia zanika, ale figura wciąż jest piękna i harmonijna…

Źródła zdjęć:

No Comments

Post a Comment