Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Sylwetka męska – odwrócony trójkąt (inverted triangle) – analiza sylwetki

Odwrócony trójkąt  to muskularna i atletyczna męska sylwetka, która przyciąga uwagę wyrzeźbionymi mięśniami klatki piersiowej i nie tylko. Przez mężczyzn bardzo pożądana i wydawałoby się, że łatwa do ubrania, ale to nie do końca prawda. Ponieważ nazwa sylwetki jest długa, skrócę ją i będę nazywała naszego Pana trójkątem.

Co charakteryzuje mężczyznę trójkąta?

 

Jak wspomniałam Pan trójkąt ma szerokie, atletyczne ramiona i mocno rozbudowaną klatkę piersiową. Posiada wąskie biodra, które bardzo kontrastują z rozbudowana górą, oraz mocne i umięśnione ręce i nogi.

Jak wyglądają mężczyźni o tej sylwetce?

Atletyczne sylwetki posiadają między innym Dwayne Johnson,  Charlie Hunnam oraz Idris Elba

Jak w takim razie powinna ubierać się mężczyzna trójkąt?

Pan trójkąt dobrze wygląda w dwurzędowych marynarkach, które ładnie modelują jego ramiona a dół układa się na brzuchu i biodrach. Co do innych górnych elementów ubioru, to dobrze sprawdzą się rzeczy gładkie, jednokolorowe. Jeśli wytłaczany wzór to średniej wielkości. Spodnie z prostymi nogawkami dobrze dopasowane w udach – mogą być z mankiet. Koszule z zakładkami nie zaszewkami. Krawaty średniej szerokości zachodzące na pasek spodni.

Jakich fasonów mężczyzna trójkąt powinien unikać?

Niewskazane są szerokie luźne góry ubrań, które zgubią wcięcie w talii. Pan trójkąt również powinien unikać zbytniego podkreślania górnych, umięśnionych partii ciała zbyt obcisłą koszulką lub golfem. Również zbyt obcisłe spodnie nie będą wyglądały dobrze oraz nie będą wygodne w noszeniu.

W co jeszcze można zaopatrzyć szafę Pana trójkąta dowiesz się w trakcie analizy sylwetki na którą zapraszam w wersji stacjonarnej i online. Zapraszam Cię również do przeglądu szafy oraz na  zakupy ze stylistką dla mężczyzn.

Zamów analizę sylwetki on-line

Umów się na stacjonarną analizę sylwetki

Inspiracje odzieżowe dla pana trójkąta znajdziesz tu 👇

 

 

 

 

Czy wiesz, że…
… atletyczna budowa Pana trójkąta często uniemożliwia dobranie ubrań z konfekcji sklepowych i zmuszony on jest szyć odzież na miarę. A jeśli kupuje w sklepie garnitur bardzo często nie obywa się bez poprawek krawieckich lub każda jego część jest innego rozmiaru.

 

Źródła zdjęć:

zimbio.com

popsugar.com

https://i.pinimg.com/

No Comments

Post a Comment