Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Makijaż chłodnego lata

Kobiety w typie chłodnego lata to osoby o szarografitowych włosach i cerze o różowawym chłodnym zabarwieniu oraz wyraźnych krystalicznych, niebieskich, fiołkowych i grafitowych oczach i dobrze widoczną oprawą. Jaki zatem makijaż jest dla nich korzystny? Na to pytanie odpowiem wraz z wizażystką  Magdaleną Stanulą

Jakie kolory makijażu są odpowiednie dla chłodnego lata?

Chłodne lato potrzebuje stanowczo chłodnych barw tak w szminkach jak i w cieniach, różach i pudrach. Ze względu na kolory oczu cienie do powiek dla chłodnego lata to odcienie szarości, błękitów, a także delikatne fiolety pod warunkiem, że nie ma ono tendencji do sińców pod oczami, co nierzadko u chłodnego lata się zdarza. Mogą one również używać chłodnych odcieni morskiej zieleni lub poeksperymentować z czekoladowym brązem lub chłodnymi beżami. Na policzkach sprawdzą się różowawe lub różowo – beżowe pudry i podkłady.  Szminki to feeria barw od jasnego różu poprzez mocniejsze odcienie fuksji, aż do mocnej malinowej czerwieni.

Jakich kolorów chłodne lato powinna unikać w makijażu?

Chłodne lato powinno wystrzegać się ciepłych kolorów na twarzy – brązów, ciepłych zieleni, beżów oraz wszelkich czerwono – pomarańczowych szminek i różów. Uczynią one jej twarz zielonkawą i będzie wyglądać bardzo niekorzystnie.

Poniżej znajdziesz kilka pomysłów kolorystycznych na makijaż chłodnego lata

Zapraszam Cię na analizę kolorystyczną, która odpowie na pytania o odpowiednie dla Ciebie kolory makijażu oraz strojów. Dostępna jest ona w wersji stacjonarnej oraz online.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

A więcej makijażowych inspiracji zobaczysz tu

 

Jak wygląda pielęgnacja twarzy chłodnego lata?

Chłodne lato ma dość bezproblemową cerę, odporną na czynniki zewnętrzne, która długo pozostaje młoda, co nie znaczy, że nie powinno się o nią dbać. Prawidłowa pielęgnacja rano i wieczorem, staranny demakijaż, mycie specjalnym żelem lub pianką oraz wycieranie osobnym ręcznikiem do twarzy to obowiązkowy rytuał. Warto pamiętać także o kremach z faktorem, SPF szczególnie na słoneczne dni oraz o nawilżaniu twarzy. Jak już przeczytałaś niektóre chłodne lata mają tendencję do sińców pod oczami i wtedy przyda się w kosmetyczce żółty korektor. Więcej o pielęgnacji cery z przebarwieniami przeczytasz w osobnym wpisie na ten temat. Cera chłodnego lata to najczęściej tzw. cera normalna i o niej także możesz dowiedzieć się więcej tutaj.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnie wykonanego makijażu, dobrania odpowiednich kosmetyków lub chcesz pod okiem Magdy nauczyć się technik makijażu zerknij na jej stronę internetową.

Możesz także zapisać się na grupowe warsztaty makijażu klikając pasek poniżej

 

No Comments

Post a Comment