Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Czas na kolory – biały

Biel przez wielu nie jest uważana za barwę, a raczej za jej brak. Powstaje z nałożenia na siebie kolorów widma światła białego czyli kolorów tęczy, która utworzona jest z kolorów podstawowych i pochodnych. podobnie jak czerń i szarość biel jest barwą neutralną.

Czy biel ma odcienie?

Może być to zaskakujące ale tak. Odcieniami bieli jest kolor perłowy, kość słoniowa a także śmietankowy lub porcelanowy. Biała tkanina może mieć również podbarwienia tonami chłodnego różu, błękitu lub fioletu.

Jak łączymy biel z innymi barwami?

Biel to kolor kojarzony z niewinnością i czystością, stąd kolor sukni ślubnych. W kulturze Wschodu jest kolorem żałoby. Jest kolorem eleganckim, dlatego znajduje zastosowanie w garderobie biznesowej. Nikt sobie chyba nie wyobraża stroju do pracy bez białej bluzki. Ponieważ odbija światło jest bardzo dobrym kolorem na letnie stylizacje. Ale to kolor bardzo trudny ze względu na to że wszystkie plamki i zagniecenia są na nim doskonale widoczne. Biel niestety również obnaża wszelkie niedoskonałości sylwetki. Jako tło do wzorów sprawdza się podobnie jak kolor czarny. Inne kolory są w kontraście na jej tle bardzo mocne i wyraźne. Delikatne i stonowane będą zestawienia z kolorami rozmytymi i bardzo rozjaśnionymi.

 

Jak dobrać biel do typu urody?

To już bardziej skomplikowane zagadnienie, ale można ogólnie powiedzieć, że w bieli najlepiej wyglądają typy chłodne, oraz typy mocne kolorystycznie. Natomiast ciepłe typy z bielą mają nieco trudniej. Już niedługo więcej na ten temat.

Zapraszam Cię do lektury wpisów na temat typów urody oraz na analizę kolorystyczną, po której otrzymasz paletę barw dopasowaną do Twojego typu urody.

 Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Zapraszam do zapoznania się z oferta w organizacji ślubu oraz stylizacji ślubnych i weselnych

Paniom polecam także swoje usługi brafitterskie oraz taping biustu. Zachwyć swoją kreacją.

A jeżeli chcesz zawrzeć ślub symboliczny polecam również moje usługi mistrzyni ceremonii ślubnych

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą

Natomiast więcej inspiracji na temat łączenia bieli z innymi kolorami oraz jak biel pasuje do typów urody

 

Jeśli masz kłopot z łączeniem barw w swoich stylizacjach wpadnij na warsztat , gdzie nauczysz się tej sztuki w praktyce.

Dowiedz się więcej o warsztacie „Łączymy kolory i wzory w stylizacjach”

lub kup bilet lub Voucher klikając w grafikę poniżej

 

Możesz także poradzić się mnie w tym temacie podczas przeglądu Twojej szafy. A jeśli mieszkasz za daleko napisz do mnie – chętnie pomogę Ci stworzyć outfity w ramach przeglądu szafy w wersji online.

Umów się na stacjonarny przegląd szafy

Umów się na przegląd szafy online

 

Czy wiesz, że…
… pod białą garderobę nie powinniśmy wkładać białej bielizny? Poprzez nałożenie na siebie kilku warstw bieli, będzie ona bardziej widoczna.

 

No Comments

Post a Comment