Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Czas na kolory – szary

Szary to bardzo pomocny kolor w budowaniu stylizacji. Powstaje ze zmieszania barwy podstawowej i pochodnej leżącej naprzeciwko siebie na kole barw. Można ją także otrzymać poprzez rozjaśnienie barwy czarnej bielą. Szarość wraz z czernią i bielą należy do barw neutralnych

 

 

Jakie odcienie szarości są najbardziej popularne?

Jasne to popielaty i srebrzysty oraz średniej mocy mysi. Mocne odcienie to antracyt czyli odmiana grafitu lub odcień zwany marengo też dosyć intensywny. Różne natężenia przybiera szarośc dymna podobnie jak kolor stalowy. Szarość może być też pomieszana z innymi barwami tworząc odcienie np. szarobeżowy, szaroniebieski, szarozielony i inne.

 

Jak łączyć szary z innymi kolorami?

Szarość to barwa symbolizująca stałość i spokój i podobnie jak biel jest jednym z podstawowych kolorów biznesu. Szarość jest elegancka jako kolor garniturów i kostiumów, ale sprawdza się również jako kolor butów czy torebek. Jedną z jej odmian jest kolor srebrny, stosowany jako barwa tkanin oraz biżuterii. Stylizacje z udziałem szarości mogą zarówno być lekkie jak i poważne – wszystko zależy od mocy tego koloru zastosowanej w stylizacji. Szary kolor podobnie jak czerń i biel jest dobrym tłem dla wzorów i ładnie łączy się z innymi barwami zarówno ciepłymi jak chłodnymi.

Jak dopasować szary kolor do typów urody?

Podobnie jak biel i czerń czyste odcienie szarości lepiej komponują się z twarzami chłodnych typów urody, jednakże każdy typ może znaleźć wśród spektrum tej barwy jakiś odcień dla siebie.

Zapraszam Cię do lektury wpisów na temat typów urody oraz na analizę kolorystyczną, po której otrzymasz paletę barw dopasowaną do Twojego typu urody.

  Zamow analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Zobacz jak kolor szary może łączyć się z innymi barwami oraz jak pasuje do typów urody

 

Jeśli masz kłopot z łączeniem barw w swoich stylizacjach wpadnij na warsztat , gdzie nauczysz się tej sztuki w praktyce.

Dowiedz się więcej o warsztacie „Łączymy kolory i wzory w stylizacjach”

lub kup bilet lub Voucher klikając w grafikę poniżej

Możesz także poradzić się mnie w tym temacie podczas przeglądu Twojej szafy. A jeśli mieszkasz za daleko napisz do mnie – chętnie pomogę Ci stworzyć outfity w ramach przeglądu szafy w wersji online.

Umów się na stacjonarny przegląd szafy

Umów się na przegląd szafy online

 

Czy wiesz, że…
… czerń, biel i szarość zwane są kolorami neutralnymi? Więcej o tym temacie już niebawem.

 

No Comments

Post a Comment