Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Czas na kolory – czarny

Czerń jest jedną z najbardziej popularnych barw. Kolor czarny powstaje po nałożeniu na siebie kolorów podstawowych czyli żółtego, czerwonego i niebieskiego. Można to sprawdzić malując pędzlem przecinające się smugi z tych kolorów – miejsce przecięcia się ich będzie właśnie czarne.

Czy czerń ma odcienie?

Podobnie jak biel wśród czerni istnieje kilka odmian i choć może niewiele się od siebie różnią, to jednak ma to niebagatelne znaczenie w budowaniu stylizacji.

Jak czerń łączy się z innymi barwami?

Czerń jest zawsze modna i ponadczasowa. W biznesie kojarzona jest z powagą, władzą, dominacją i wiedzą. Jest podstawową barwą w strojach wieczorowych. W wielu kulturach czerń jest kolorem żałoby. Nastolatki bardzo często chcą zaznaczyć swój bunt, nosząc czarny kolor.

Jak kolor czarny łączy się z innymi barwami?

Czerń można zestawiać z wieloma kolorami ale także jest elegancka sama w sobie. Bardzo dobrze łączy się z żywymi kolorami, które mocno z nią kontrastują. Prym wiedzie tu biel, czerwień we wszelkich odcieniach, ostra zieleń, żółć, pomarańcz oraz jasnoniebieski i wszelkie odmiany różowego oraz jasnego fioletu. Czarne tło jako podstawa do wzorów wydobywa moc koloru i czasem ma się wrażenie że kolory na niej krzyczą. Jednak są kolory które w połączeniu z czernią wyglądają mdło i nieciekawie. Zalicza się do nich brąz, ciemny granat, wszystkie zgaszone wersje kolorów lub ciemne ich odcienie. Takie zestawienia wyglądają nieco smutno, ale i one znajdują swoich amatorów.

 

Jak kolor czarny pasuje do typów urody?

Ponieważ czerń jest kolorem bardzo mocnym i ciemnym najlepiej komponuje się z urodą takich właśnie typów urody. Oprócz jasnego lata w głębokiej czerni do brze wyglądają wszystkie typy chłodne. Z typów ciepłych te delikatne z barwą czarną powinny postępować ostrożnie, ale tu na pomoc przychodzą jej „delikatniejsze” odmiany.

Zapraszam Cię do lektury wpisów na temat typów urody oraz na analizę kolorystyczną, po której otrzymasz paletę barw dopasowaną do Twojego typu urody. Szczegóły znajdziesz w zakładce na stronie  Zamow analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Zobacz też jak czarny łączy się z innymi barwami w stylizacjach

 

 

 

 

 

 

Jeśli masz kłopot z łączeniem barw w swoich stylizacjach wpadnij na warsztat „Żyj kolorowo”, gdzie nauczysz się tej sztuki w praktyce.

Dowiedz się więcej o warsztacie „Żyj kolorowo”

lub zapisz się klikając w grafikę poniżej

 

Możesz także poradzić się mnie w tym temacie podczas przeglądu Twojej szafy. A jeśli mieszkasz za daleko napisz do mnie – chętnie pomogę Ci stworzyć outfity w ramach przeglądu szafy w wersji online.

Umów się na stacjonarny przegląd szafy

Umów się na przegląd szafy online

 

Czy wiesz, że…
… czerń, biel i szarość zwane są kolorami neutralnymi? Więcej o tym temacie już niebawem.

 

No Comments

Post a Comment