Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Czas na kolory – różowy

Różowy to kolor, który powstaje z rozjaśnienia barwy czerwonej poprzez białą. Bardzo często jest kojarzony z dziećmi, w szczególności z dziewczynkami. W obecnych czasach jednak kolor różowy wszedł do kanonu strojów codziennych i biznesowych, zarówno wśród kobiet jaki mężczyzn.

Różowa wstążka  to od lat symbol świadomości raka piersi.

Jakie najbardziej znane odcienie ma kolor różowy?

Róż ma swoją ciepłą i chłodną stronę. Najjaśniejsze to róże pudrowe, z czego ten o ciepłym charakterze zwany bywa różem szampańskim. Róż indyjski to popularny „brudny” róż. Bardzo znanymi odmianami tej barwy jest fuksja i magenta.

Jak wykorzystać róż w stylizacjach?

Panie generalnie w kolorze różowym mogą nosić wszystko; od spodni i spódnic poprzez topy, koszule i bluzki po sukienki i żakiety. Panowie z reguły ograniczają się do koszul, aczkolwiek i pudrowa marynarka jako letni ubiór jest całkiem dobrym wyborem. Wszystko zależy od upodobań. Różowe koszule, bluzki i topy to także ubrania basic. Róż ładnie komponuje się z bielą, czernią i szarościami oraz z odcieniami niebieskiego. Można go także zestawiać z beżem i wieloma innymi barwami.

 

Jak dobrać róż do typu urody?

Wiosny i jesienie czyli ciepłe typy urody, lepiej wyglądają w jego ciepłych odcieniach, natomiast lata i zimy w odcieniach chłodnych i to właśnie one mają w tym wypadku większe pole manewru.

Zapraszam Cię do lektury wpisów na temat typów urody oraz na analizę kolorystyczną, po której otrzymasz paletę barw dopasowaną do Twojego typu urody.

  Zamow analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Zobacz też jak kolor różowy łączy się z innymi barwami w stylizacjach oraz jakie odcienie są korzystne dla poszczególnych typów urody

 

Jeśli masz kłopot z łączeniem barw w swoich stylizacjach wpadnij na warsztat „Żyj kolorowo”, gdzie nauczysz się tej sztuki w praktyce.

Dowiedz się więcej o warsztacie „Łączymy kolory i wzory w stylizacjach”

lub kup bilet lub Voucher klikając w grafikę poniżej

 

Możesz także poradzić się mnie w tym temacie podczas przeglądu Twojej szafy. A jeśli mieszkasz za daleko napisz do mnie – chętnie pomogę Ci stworzyć outfity w ramach przeglądu szafy w wersji online.

Umów się na stacjonarny przegląd szafy

Umów się na przegląd szafy online

Czy wiesz, że…
… kolor różowy także może być jednym z kolorów cielistych? O tym temacie już niedługo opowiem szerzej .

Do zobaczenia

 

 

 

No Comments

Post a Comment