Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Kobieca sylwetka gruszka (pear) – analiza sylwetki

Gruszka to w podziale na 12 typów sylwetek druga z kolei sylwetka kobieca rozbudowana w dolnej części. Gruszka to typ powtarzający się w większości podziałów, jednak często gruszką określany jest wtedy nasz kochany i piękny kręgiel. A są między nimi różnice. Jakie? Zobaczmy.

Co charakteryzuje panią w typie gruszki?

typy sylwetek - gruszka

Gruszka ma dość drobne ramiona i średniej wielkości biust. Obdarzona jest tzw. długą talią, czyli talią usytuowaną nisko, która rozszerza się w szerokie biodra. W odróżnieniu od kręgla, u którego różnica między górą a dołem jest niewielka, u gruszki jest ona bardzo wyraźnie widoczna. Całości dopełniają masywne nogi z wydatnymi udami, ale nierzadko zgrabnymi łydkami.

Jak wyglądają kobiety o tej figurze?

 

znane osoby - typ sylwetki gruszka

Najbardziej znana gruszka to oczywiście Jennifer Lopez, ale niczym nie ustępują jej Beyoncé i Kim Kardashian.

Jak w takim razie powinna ubierać się pani gruszka, aby zmniejszyć różnicę między biustem a biodrami?

Klucz, to dobrze dobrany biustonosz, który uniesie piersi, oraz optycznie powiększające biust dekolty: woda, okrągły lub karo, a także łódka. Ten ostatni, łódkowy dekolt, poszerzy przy okazji ramiona. Dobrą robotę wykona golf lub stójka w przypadku gruszki obdarzonej długą szyją. Ramiona natomiast optycznie powiększą bufki, szerokie klapy lub pagony. W dolnych partiach gruszka dobrze wygląda w spódnicach z koła i klosza, spódnicach typu ryba i prostych.

jak powinna ubierać się osoba o sylwetce gruszki

Jakich strojów pani gruszka powinna unikać?

Gruszka powinna unikać spódnic ołówkowych, które tym bardziej uwydatnią jej biodra; ze względu na wydatne uda niedobrze będzie jej w legginsach i spodniach rurkach, które także te szerokie uda i biodra podkreślą. Pani gruszka powinna także unikać cieniutkich szpilek, które będą niekorzystnie wyglądać przy jej rozbudowanej dolnej partii ciała.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o gruszce lub innych typach sylwetek oraz sprawdzić, którą z nich jesteś, koniecznie wpadnij na analizę sylwetki.

Zamów analizę sylwetki on-line

Umów się na stacjonarną analizę sylwetki

Natomiast inspiracje odzieżowe dla Pani gruszki są tu 👇

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że…
… najsłynniejsza gruszka świata, czyli J.Lo, ubezpieczyła swoje pośladki na 27 milionów dolarów? Co Ty na to?…

 

Źródła zdjęć:

No Comments

Post a Comment