Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Sylwetka klepsydra (hourglass) – analiza sylwetki

Klepsydra  to najbardziej pożądana przez kobiety sylwetka. Należy do sylwetek harmonijnych, których w podziale na 12 typów sylwetek jest aż trzy. Jakie są cechy klepsydry i czy łatwo ją ubrać dowiesz się czytając ten wpis.

Co charakteryzuje panią klepsydrę?

 

typy sylwetek - klepsydra

Klepsydra jak wszystkie sylwetki harmonijne ma trzy wymiary jednakowe lub bardzo do siebie zbliżone. To obwody ramion, biustu oraz bioder. Oprócz tego klepsydrę wyróżnia mocno wcięta smukła talia. Różnica w wymiarach biustu i bioder a talii może u klepsydry wynosić nawet 30 cm. Jednak przy tych świetnych wymiarach klepsydra ma nieco masywne uda.

Jak wyglądają kobiety o tej figurze?

znane osoby - typ sylwetki klepsydra

Znane klepsydry to Salna Hayek, Scarlett Johansson oraz Christina Hendriks.

Jak w takim razie powinna ubierać się  pani klepsydra?

Przede wszystkim powinna zaznaczyć swój atut czyli wcięcie w talii. Dlatego wszystkie spódnice i spodnie powinny tej talii sięgać. Sprawdza się tutaj tzw. jeansy „mamuśki”, które pięknie modelują biodra i talię i które obecnie po latach dominacji biodrówek wróciły do łask. Oprócz tego świetnie u klepsydry sprawdzą się sukienki odcinane w talii i z kloszowym dołem oraz sukienki z paskiem w talii. Jako okrycie wierzchnie świetne będą płaszcze – trencze.

jak powinna ubierać się osoba o sylwetce klepsydry

Jakich strojów pani klepsydra powinna unikać?

Nieciekawie będzie ona wyglądać w fasonach workowatych, prostokątnych. Jeżeli już takowe posiada powinna spróbować zebrać je paskiem. Niewskazane są także sukienki typu A oraz spodnie i spódnice biodrówki.  Klepsydra powinna również uważać na rozmiary swoich ubrań. Zbyt ciasne sprawią, że stylizacja może okazać się wyzywająca, zbyt luźne ukryją piękną sylwetkę.

Podejrzewasz, że jesteś klepsydrą? Potwierdź ten fakt analizą sylwetki.  Serdecznie zapraszam.

Zamów analizę sylwetki on-line

Umów się na stacjonarną analizę sylwetki

Inspiracje odzieżowe dla klepsydry znajdziesz tu 👇

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że…
…klepsydra to w oznaczeniu literowym X. I ona czasem też miewa kłopoty ze strojem. W czasach trudności w zaopatrzeniu kupienie spodni z mocno wciętą talią graniczyło z cudem. A i teraz czasem klepsydrze trudno się odnaleźć w sklepie z gotową konfekcją…

Do zobaczenia 🙂

Źródła zdjęć:

No Comments

Post a Comment