Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Sylwetka typu cegła (brick) – analiza sylwetki

Cegła to kobieca sylwetka, zaliczana do prostokątnych. Choć jej nazwa przywodzi na myśl kobietę ciężką i toporną, to nie do końca jest to prawda. Fakt, że kobieta cegła posiada mocną budowę, wcale nie znaczy, że jest otyła. Ma jedynie mało zarysowane kobiece kształty. Często zdarza się także, że kobieta o sylwetce cegły ma ciężki chód, przez co także jej kobiecość nieco traci. Dlatego czasem mówi się, że z kobiecych sylwetek ta jest najbardziej zbliżona do męskiej.

Co charakteryzuje cegłę?

Ma ona dość szerokie ramiona, nieduży biust i płaskie pośladki. Do tego nie ma wcięcia w talii i niestety ma mało zgrabne nogi.

typy sylwetek - cegła

Jak wyglądają kobiety o tej sylwetce?

Możesz zobaczyć to na podstawie zdjęć znanych postaci (Natalie Portman, Rosario Dawson, Kate Hudson). Czyż nie są to piękne kobiety? Wszystko to za sprawą umiejętnie dobranych stylizacji.

znane osoby typ sylwetki cegła

Jak powinna ubierać się Cegła, aby jej sylwetka zyskała bardziej kobiece kształty?

Cegła powinna odwrócić uwagę od szerokich ramion np. dekoltem w serek lub wodą. Unikać dekoltu łódkowego, który te ramiona optycznie poszerzy. Dekolt woda powiększy biust, ale nic nie zastąpi dobrze dobranego biustonosza. W tym wypadku warto, aby miał on usztywniane miseczki. Przy malutkim biuście należy wybrać typ push-up. Podniesiony i zebrany do środka biust to pierwszy krok do kobiecej figury.

Bolączką cegły jest brak wcięcia w talii. I na to jest sposób. Nosząc ubrania cięte podłużnie i taliowane, wysmuklamy sylwetkę i modelujemy talię. Dobrze sprawdzą się również skośne wzory w kratkę i paski. Paski podłużne też nie zaszkodzą. Dla cegły dobre są wysmuklające tuniki i kardigany ze średnio grubej przędzy. Płaskie pośladki można zniwelować spódnicą kloszową albo w kliny, rozszerzające się od bioder. Nieźle wypadnie na biodrach cegły spódnica ołówkowa, ale powinna mieć długość najwyżej 5 cm za kolano. Należy wspomnieć, że spódnice i spodnie powinny mieć krój z wysoką talią, co też pomoże w jej wysmukleniu.

Czego cegła powinna unikać?

Stanowczo Cegła powinna unikać ubrań prostokątnych, bez  zaznaczonej talii oraz grubych swetrów typu oversize, które jej sylwetkę uczynią bardziej prostokątną i ciężką oraz jeśli ma mniej zgrabne nogi spodni rurek i legginsów oraz spódnic i sukienek o długości do pół łydki. Wtedy wszystko będzie dobrze.

jak powinna ubierać się cegła

Te uwagi to tylko część możliwości jakie mogę zaproponować dla Cegły. Jeżeli podejrzewasz, że jesteś tym właśnie typem sylwetki i nie wiesz, jak poradzić sobie z doborem fasonów strojów, zapraszam Cię na analizę sylwetki połączoną z konsultacją brafittingową oraz na przegląd szafy. Razem na pewno opracujemy satysfakcjonujący Cię projekt szafy. Usługi te możesz wykonać stacjonarnie oraz on-line.

Zamów analizę sylwetki on-line

Umów się na stacjonarną analizę sylwetki

Po inspiracje odzieżowe dla cegły zapraszam tutaj 👇

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że?…
…cegłę w innych podziałach możesz znaleźć pod nazwą „rectangle” (ang. prostokąt). Czasem jest ona także oznaczana literą „H”.

 

Źródła zdjęć:

No Comments

Post a Comment