Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

White tie dress code

Przed nami karnawał, więc to doskonała okazja do przybliżenia White tie dress code. Jest to najbardziej wytworny strój wieczorowy. Obowiązuje tak Panie jak i Panów, jednakże Panie mają tu większe pole do popisu.

White tie dress code – jakiego rodzaju jest to ubiór

Jest to strój wieczorowy, w którym chodzimy na bardzo eleganckie wydarzenia. Przykładami mogą być uroczystości na dworach monarchów, bale, koncerty i przedstawienia operowe. Obowiązkowy jest na wręczeniu Nagród Nobla. Jeżeli obowiązuje ten dress code, zawsze jest o tym informacja na zaproszeniu.

White tie dress code – co to znaczy i jak wyglądają stylizacje

Nazwa „white tie” pochodzi od białego krawata lub muszki, będących integralną częścią męskiej stylizacji w tym dress code. Obowiązuje po godzinie 18:00.

Męski strój to frak z białą koszulą z łamanym kołnierzykiem, z mankietami zapinanymi na spinki orz wspomnianą białą muszką, która jest w wersji wiązanej. Strój uzupełnia specjalna biała kamizelka frakowa. Opcjonalnie można użyć także nakrycia głowy w formie cylindra, białego lekkiego szala oraz białych rękawiczek. Cały strój uzupełniają wsuwane lakierki.

Pani w ramach white tie wkłada suknię balową, zakrywającą buty, oraz biżuteryjne dodatki. Suknie te mogą być w różnych kolorach, a biżuteria cięższa niż na inne wyjścia, jednakże nie powinna przekraczać ram dobrego smaku. Stylizację uzupełniają rękawiczki balowe oraz wieczorowa torebka.

Czy White tie można zmodyfikować?

Nie. Jest to strój, który ma narzucone sztywne ramy i nie podlega modyfikacjom. Jednakże mimo, że jest to strój typowo wieczorowy, podobnie jak w przypadku „black tie”, może sobie na niego pozwolić przed godziną 18 Pan Młody.

Jeżeli planujesz wyjście na jakąś uroczystość lub imprezę i potrzebujesz pomocy w bardzo chętnie pomogę Ci stworzyć stylizację. Swoje usługi świadczę Paniom i Panom. Szczegóły znajdziesz na stronie w zakładce osobista stylistka oraz stylizacje ślubne i weselne. Paniom polecam także swoje usługi brafitterskie oraz taping biustu. Zachwyć swoją kreacją.

Umów się na konsultację

Zobacz więcej inspiracji na stronach poniżej klikając w obrazki

Czy wiesz, że…
koronowane głowy na najważniejsze, a szczególnie międzynarodowe uroczystości zakładają szarfy z orderami, a Panie dodatkowo wkładają tiary czyli inaczej diademy .

Życzę Wam szampańskiej zabawy sylwestrowej, udanego karnawału a przede wszystkim szczęśliwego Nowego Roku

No Comments

Post a Comment