Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Czas na kolory – zielony

Kolor zielony jest barwą pochodną i powstaje ze zmieszania żółci z kolorem niebieskim. Kojarzymy go najczęściej z wiosną, latem i jesienią, choć i zimą przypomina o sobie choinkowym odcieniem. Jak można go wykorzystać w szafie dowiesz się czytając ten wpis.

Jakie odcienie przybiera kolor zielony?

Podobnie jak inne kolory, także zielony ma swoją chłodną stronę, którym jest limonka lub szmaragd. Zielony to także ciepły kolor trawy, zieleń butelkowa lub oliwkowy. Natomiast mięta jest chyba najbardziej obojętną jej formą.

Jak wykorzystać kolor zielony w stylizacjach?

Zielony jest kolorem uspokajającym i przywracającym równowagę, a jednocześnie orzeźwiającym. Pięknie wygląda w lekkich zestawieniach wiosennych i letnich, a ciemne jej odcienie sprawdzają się w wizerunku wieczorowym. Zieleń wykorzystywana jest również w biznesie, szczególnie w firmach zajmujących się przyrodą i ekologią.

Jak dopasować kolor zielony do typu urody?

Wszystko zależy od wybranego odcienia. Ciemne, głębokie zielenie to kolory poważne i nie wszystkim typom urody jest w nich do twarzy. Dobierając zielone kolory, ważne jest, aby nie nadać twarzy niezdrowego wyglądu, co niestety nieodpowiednie zielone odcienie potrafią uczynić. Natomiast znakomicie „ostudzą” skłonną do zaczerwienień cerę naczyniową.

Zapraszam Cię do lektury wpisów na temat typów urody oraz na analizę kolorystyczną, po której otrzymasz paletę barw dopasowaną do Twojego typu urody.

  Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Zobacz też jak zielony łączy się z innymi barwami w stylizacjach oraz jak pasuje do róznych typów urody

 

 

Dowiedz się więcej o warsztacie „Łączymy kolory i wzory w stylizacjach”

lub kup bilet lub Voucher klikając w grafikę poniżej

Możesz także poradzić się mnie w tym temacie podczas przeglądu Twojej szafy. A jeśli mieszkasz za daleko napisz do mnie – chętnie pomogę Ci stworzyć outfity w ramach przeglądu szafy w wersji online.

Umów się na stacjonarny przegląd szafy

Umów się na przegląd szafy online

 

Czy wiesz, że…
… zielony kolor używany jest w korektorach, które pomagają uporać się z różnymi skórnymi problemami. Więcej o tym przeczytasz w osobnym wpisie.

 

 

No Comments

Post a Comment