Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Stylizacje biznesowe Pana trójkąta i trapeza

Odwrócony trójkąt (w skrócie nazywany trójkątem) i trapez to dwie sylwetki męskie z zaznaczonymi ramionami, przy czym trójkąt jest rozbudowany górą mocniej niż harmonijny trapez. Jakie zatem będą propozycje fasonów biznesowych dla tych męskich sylwetek?

Fasony biznesowe dla trójkąta

Trójkąt jest męska sylwetką mocno rozbudowaną w górnej części. Dlatego dobranie stylizacji, także biznesowej może sprawić niejaką trudność, ze względu na widoczne różnice między górą, a dołem sylwetki. Panu trójkątowi polecam:

  • Spodnie o prostych nogawkach, dla wysokiego Pana mogą być z makietami
  • Koszule typu regular dobrze dopasowane do sylwetki, albo z zakładkami u góry i luźne na dole lub z zaszewkami dopasowującymi je do sylwetki
  • Kamizelki jednorzędowe lub dwurzędowe
  • Marynarki taliowane na 1 lub 2 guziki z minimalnymi poduszkami w ramionach jedno i dwurzędowe. Te drugie znakomicie wyrównują proporcje sylwetki Pana trójkąta
  • Buty wiązane lub wsuwane

Dodatki to przede wszystkim krawaty o długości kończącej się równo z paskiem spodni lub nieco poniżej. Krawaty nie za cienkie, ponieważ mogą zginąć w rozbudowanej atletycznej sylwetce. Stylizację można wzbogacić spinkami do mankietów oraz zegarkiem.

Fasony biznesowe dla trapeza

Trapez jest najbardziej harmonijną męską sylwetką z zaznaczonymi ramionami, ładnie lecz nieprzesadnie rozbudowaną klatką piersiową, wąskimi biodrami i płaskim brzuchem. Z tego względu może pozwolić sobie na wiele fasonów, w tym także biznesowych, a wśród nich:

  • Spodnie najlepiej o prostych nogawkach, ale można nosić także fasony o węższych lub z mankietami.
  • Koszule typu regular, z zaszewkami, dopasowane do sylwetki (slim mogą być zbyt niewygodne w ramionach, ale można próbować)
  • Kamizelki jednorzędowe lub dwurzędowe
  • Marynarki taliowane na 1 lub 2 guziki z lekko zaznaczonymi ramionami, jedno i dwurzędowe
  • Buty wiązane lub wsuwane

Dodatki to przede wszystkim krawaty o długości kończącej się równo z paskiem spodni lub nieco poniżej. Mogą być wąski lub średniej szerokości. Stylizację można wzbogacić poszetką, oraz spinkami do mankietów oraz zegarkiem.

Jeżeli chcesz zbudować swój biznesowy wizerunek, zapraszam Cię do skorzystania z mojej oferty budowania wizerunku biznesowego i osobistego dostępnej w 3 pakietach.

Umów się na konsultację

Zobacz więcej inspiracji biznesowych dla Panów trójkąta i trapeza

 

Czy wiesz, że…
w wypadku Pana trójkąta często koszule i marynarki muszą być dopasowywane po kupnie lub wręcz szyte na miarę? Jeśli potrzebujesz takiej usługi zapytaj – pomogę ją zorganizować.

 

 

 

No Comments

Post a Comment