Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Spódnica basic

Mało jest kobiet, które w swoich szafach nie mają ani jednej spódnicy. Jest to element garderoby popularny o każdej porze roku. Możemy je kupić w wielu ciekawych krojach oraz z przeróżnym materiałów, od cieniutkich szyfonów po wełnianą gabardynę. W tym wpisie przyjrzymy się spódnicy basic, która stanowi podstawę wielu stylizacji.

Jak wygląda spódnica basic?

Jest ona oczywiście  jednobarwna, najczęściej prosta lub ołówkowa chociaż to nie jest reguła. Spódnicą basic może stać się również taka w formie litery A, kloszowa, uszyta z koła lub z fałdami. Stanowi ona ważny element damskiego stroju. Zasady określające jej krój i długość nierozerwalnie wiążą się z typem figury do jakiej ma być dobrana i miejsca w którym mamy się w niej prezentować. Rozcięcia w spódnicach podobnie jak i ich długość podlegają takim samym regułom jak u sukienek.

Gdzie można wykorzystać spódnicę basic?

Wszystko zależy od koloru spódnicy. Każda z nich może być oczywiście wykorzystana w codziennych stylizacjach.

Biała spódnica przydaje się latem, bardzo ciekawie wyglądając w zestawieniach z kolorowymi bluzkami, topami i uzupełniona letnimi kurteczkami czy żakiecikami.

Spódnica szara i beżowa w jaśniejszych odcieniach tych barw również znakomicie odnajdzie się w letniej szafie, jednak ciemniejsze odcienie bardziej sprawdzą się w chłodniejszych miesiącach. Będą świetnie wyglądać w połączeniu z koszulowymi bluzkami, żakietami i sweterkami.

Biała, szara i beżowa spódnica to ważny element stroju biznesowego.

Czarna spódnica daje bardzo wiele stylizacyjnych możliwości. Mimo, że czerń w biznesie jest kolorem dodatkowym, jest ona szeroko w nim wykorzystywana. Nie może jej zabraknąć w szafie w stylu Paryski szyk.

Nadaje się ona także do wielu eleganckich stylizacji, łącznie z wieczornymi wyjściami. Wystarczy dodać do niej np. błyszczący żakiet, bluzkę czy inne dodatki.

Wszystkie spódnice basic znajdziemy w stylu minimalistycznym, casual, urban  i sportowej elegancji

Także styl klasyczny nie może się bez nich obejść. O każdym z tych stylów możesz przeczytać w osobnym wpisie.

Jeżeli chcesz skompletować garderobę w oparciu o którąkolwiek spódnicę basic, zapraszam Cię na przegląd szafy oraz zakupy, w trakcie których pokaże Ci wiele możliwości , jakie daje ten element kobiecego stroju

Umów się na przegląd szafy

Umów się na zakupy ze stylistką

Możesz również zainspirować się wieloma stylizacjami klikając w obrazek poniżej

 

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że…
… spódnica podobnie jak i żakiet pierwotnie była strojem męskim. Mężczyźni nosili spódnice z trzciny, trawy a później z tkanin lub przepasywali się pasami materiału. Dopiero później spódnicy zaczęły używać kobiety-działo się to na początku XX wieku, a spopularyzowały ja sufrażystki.

No Comments

Post a Comment