Szybki kontakt
Aleksandra Świąder
Aleksandra Świąder
Profesjonalny stylista ubioru
Organizator imprez ze specjalnością
Konsultant Ślubny
Brafitterka

Tel. 796 133 216
e-mail: info.lexadesign@gmail.com

Blog

Włosy letnich typów urody

Lato zawsze kojarzy się ze słońcem i ciepłem i mogłoby się wydawać, że włosy letnich typów urody pełne są światła i ciepła. Nic bardziej mylnego. Włosy letnich typów urody są chyba najbardziej zaskakujące w swoim kolorycie i wyglądzie. Przyjrzyjmy się im zatem bliżej.

Jak wyglądają włosy letnich typów urody?

Wszystkie lata to chłodne typy urody i ich włosy mają chłodne barwy. Od platynowego blondu i nut srebra jasnego lata, poprzez grafitową szarość chłodnego aż po włosy zgaszonego lata, których kolor najtrudniej określić. Mieszają się w nim bowiem szarości z brązami i włosy zgaszonego lata są przez to najbardziej mysie i niekonkretnej barwy.

Jakich zatem kolorów używać do farbowania letnich włosów?

Jasne lato najlepiej wygląda w swoich blond włosach, ale jeśli chce coś zmienić, to z uwagi na swoja jasną karnację, powinno uważać, aby farba do włosów nie była zbyt ciemna. Jasne lato ładnie wygląda za to w pasemkach lekkiego różu lub fioletów. Jeśli bordo to bardzo delikatnie. Chłodne i zgaszone lato może swoje włosy rozjaśnić na kolor platynowego blondu, który bardzo ładnie harmonizuje z ich urodą. Także róż, bordo i fiolet nadadzą się dla nich, nawet w większej ilości niż u jasnego lata. Chłodne i zgaszona lato jeśli chce dodać fryzurze pazura może pokusić się o czerwone akcenty na włosach, przy czym powinna to być czerwień wyłącznie chłodna.

Jakich kolorów farb letnie typy urody powinny unikać?

Przede wszystkim ciepłego blondu wpadającego w żółty lub złoty, ciepłych brązów oraz rudości. Uczynią one twarz każdego lata bladą i zmęczoną.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kolorystyki swoich włosów, a także kolorów makijażu i garderoby noszonej bezpośrednio przy twarzy zapraszam na analizę kolorystyczną, która określi Twój typ urody oraz odpowie na te pytania.

Zamów analizę kolorystyczną on-line

Umów się na stacjonarną analizę kolorystyczną

Zobacz inspiracje dotyczące włosów letnich typów klikając w poszczególne obrazki.

Czy wiesz, że…
…włosy letnich typów urody nie odbijają światła ani słonecznego, ani sztucznego? Czasem wyjątkiem bywa jasne lato, ale włosy chłodnego i zgaszonego pochłaniają promienie i nie znajdziemy gry światła na ich głowie. Po tym również można poznać czy typ urody jest ciepły czy chłodny.

No Comments

Post a Comment